1. Anasayfa
 2. Genel

Uber kullanıcıları kripto para ile ödeme yapabilecek

Uber kullanıcıları kripto para ile ödeme yapabilecek
Photo by Skitterphoto on Pexels.com
0

Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

CEO Khosrowshahi, “Uber gelecekte kriptoyu kabul edecek mi? Kesinlikle, bir noktada kabul edecek” dedi. “Değişim mekanizması daha ucuz hale geldikçe, daha çevre dostu hale geldikçe, kriptoya biraz daha eğildiğimizi göreceksiniz.” ifadeleri kullanıldı.

Uber kullanıcıları kripto para ile ödeme yapabilecek

Uber kripto trenine atlarsa, başta Microsoft, AT&T ve Wikipedia olmak üzere halihazırda Bitcoin’i kabul eden bir dizi firmaya katılacak. Bununla birlikte, diğer büyük şirketler hala kripto para sistemine geçişte isteksiz. Ancak kripto para birimleri ve NFT’ler gibi ürünler, fosil yakıtların yerine tercih edilmeye başlandı.

Tesla, elektrikli araçları için ödeme olarak Bitcoin’i kabul eden en yüksek profilli şirketti. Ancak uygulamayı yalnızca “madencilik daha sürdürülebilir enerjiye geçiş yaparken” kullanacağını söyleyerek askıya aldı. Ancak şirket kısa süre önce Cyberquad for Kids gibi bazı ürünleri için Dogecoin ödemelerini kabul etmeye başladı. CEO Elon Musk bunun “işlemler için daha uygun” olduğunu doğruladı. Elon Musk Twitter üzerinde kripto paranın en büyük savunucularından. Dolayısıyla Tesla’nın kripto para ile işlemleri kabul etmesi şaşırtıcı olmayacaktır. Daha kaç firma kripto para ile ödeme yöntemini kabul edecek göreceğiz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir