1. Anasayfa
 2. Genel

Apple yeni ürününde metaverse fikrine sıcak bakmıyor

Apple yeni ürününde metaverse fikrine sıcak bakmıyor
Photo by Juan C. Palacios on Pexels.com
0

Apple metaverse ile ilgili iç açıcı olmayan bazı yorumlarda bulundu Şirket tasarladığı yeni ürünün esasen iletişim, içerik görüntüleme ve oyun oynama noktalarına odaklanacak.

Apple yeni ürününde metaverse fikrine sıcak bakmıyor

Geçmiş söylentiler, özellikleri ve hedef kitlesi kesin olmasa da, kulaklığın bu yıl en kısa sürede piyasaya sürülebileceğini ima etmişti. Kulaklık ile, göz başına 8K çözünürlüğe, bir düzineden fazla “içten dışa” izleme kamerasına ve 3.000 dolarlık bir fiyatla karşımıza çıkan bir geliştirici odağına sahip olabileceği öne sürüldü.

Tanınmış analist Ming-Chi Kuo, kulaklığın ‘yalnızca’ 4K ekranlar ve altı ila sekiz kamera kullanacağını öne sürmüştü, ancak daha uygun fiyatlı olacağını da belirtmişti. Eğer iddia doğruysa Apple’ın karma gerçekliğe yaklaşımı, rakibi Meta’dan çok farklı olacak. Meta, AR ve VR stratejilerini meta veriye kaydırmaya çalışsa da, Apple bundan kaçınmaya kararlı görünüyor.

Bu stratejinin işe yarayıp yaramayacağı başka bir konu. Apple’ın bildirilen stratejisi, sanal dünyalara olan genel ilgiyi sınırlayarak Meta’nın planlarını bozabilir. Yine de metaverse kavramı başarılı olursa, Apple da kendisini VR ortamlarını desteklerken bulabilir.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir