1. Anasayfa
 2. Genel

WhatsApp yeni bildirim özelliği her geçen gün daha fazla genişliyor

WhatsApp yeni bildirim özelliği her geçen gün daha fazla genişliyor
0

Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Bildiğiniz üzere uzun bir süredir WhatsApp platformunda bazı yenilikler yapılıyordu. Bu yeniliklerin önemli bir bölümü bildirimler ile ilgiliydi. Meta şirketi tarafından geliştirilen WhatsApp uygulaması iOS 15 için yeni bir beta sürümü test ediyor.

WhatsApp yeni bildirim özelliği her geçen gün daha fazla genişliyor

Ortaya çıkan son detaylara baktığımızda ilk olarak iOS 15 için bildirim çubuğu aracılığıyla gelen mesajlara gönderici profil fotoğrafının eklenmesi özelliği geldi. Hemen ardından whatsapp grup sohbetleri ile ilgili bir değişiklik gerçekleşti. Bundan sonra WhatsApp gruplarında sizden bahsedildiğinde bildirim gelecek.

Yeni özellik ile birlikte WhatsApp gruplarında sizin hakkınızda neler söylendiği bildirim şeklinde gösterilecek. Ayrıca bu bahsetme ile ilgili ne tür cevaplar verildiği yine bildirim çubuğunda görülecek. WhatsApp burada iOS kullanıcıları için derli toplu bir bildirim penceresi sunuyor.

Yeni özellik ile birlikte iOS kullanıcıları artık bildirim çubuğuna daha fazla hakim olacak. Özellikle grup sohbetlerinde sizin hakkınızda neler söylendiği rahatlıkla görülemiyor. Şimdi ise bu yeni özellik grup sohbetlerine daha fazla hakim olmanızı sağlayacak. En azından WhatsApp şimdilik bunu denemeye çalışıyor.

WhatsApp yeni bildirim özelliği sadece beta sürüm için kullanıcılara sunuluyor. Bunun dışındakiler bir süre daha beklemek zorunda kalacak. Muhtemelen WhatsApp daha fazla uzatmadan bu özelliği tüm kullanıcılara yayacak.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir