Pinterest, artırılmış gerçeklik özelliğini ev mobilyalarına getirdi
 1. Anasayfa
 2. Genel

Pinterest, artırılmış gerçeklik özelliğini ev mobilyalarına getirdi

0

Güncelleme ile kullanıcılar, mobilya ve diğer ev dekorlarının kendi alanlarında nasıl görüneceğini önceden görebilecekler.

Pinterest, artırılmış gerçeklik özelliğini ev mobilyalarına getirdi

Artırılmış gerçeklik alışveriş yapmadan önce oldukça kullanışlı olabilir. Özellikle bir eşya almadan önce ürünün evde nasıl duracağını anlamanıza yardımcı olabilir.

Pinterest şimdi bu özelliği daha da geliştiriyor. Şirket, hizmete 20.000’den fazla ürün sunan Wayfair, Crate & Barrel, Macy’s ve Target gibi büyük perakendecilerle işbirliği yaptı. Pinterest’in güzellik ürünlerinde kullanılan AR deneme özellikleri gibi, artık mobilya alışverişlerinde de bu özellik kullanılabilecek.

Pinterest, mobilya alışverişi için artırılmış gerçekliği kullanan ilk şirket değil. Ikea da 2017’de AR destekli bir uygulama tanıtmıştı. Uygulama önceki aramalarınıza ve kaydettiğiniz pinlere göre belirli öğeler önerebilecek. Pinterest’in mühendislik başkanı Jeremy King, “Ev dekorasyonu ve tasarım ile planlama, insanların Pinterest’e bakmalarının başlıca şeylerden biridir” diyor.

Pinterest, geçen yıl boyunca içerik oluşturucu merkezli özelliklere yönelmişti. Şirket, yıllardır güzellik ürünleri için alışveriş yapılabilir artırılmış gerçeklik özelliğine sahip olsa da, mobilyaların da eklenmesi uygulamaya ilgiyi kadar büyük ölçüde artıracak.

Şirket artırılmış gerçekliğe özen gösterdikçe metaverse hakkındaki çalışmaları da ön plana çıkmaya başladı. Şirketin CEO’su metaverse hakkında “Kesinlikle izliyoruz” diyor. “İyi haber şu ki, tüm bu teknoloji tam olarak meta veriye dönüşüyor. Sanırım yakında gerçekleşecek ancak metaverse’de henüz fiziksel nesneler için alışveriş yapan çok fazla insan yok.”

 • 0
  bayildim
  BAYILDIM
 • 0
  tebrikler
  TEBRIKLER
 • 0
  guzel
  GUZEL
 • 0
  acaba
  ACABA
 • 0
  igrenc
  IGRENC
 • 0
  kizdim
  KIZDIM

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir