Reddit Talk masaüstüne geliyor
 1. Anasayfa
 2. Genel

Reddit Talk masaüstüne geliyor

0

Geçen Nisan ayında, sesli sohbetler yalnızca mobil cihazlarda mevcuttu. Reddit kullanıcıları sohbeti kaçırmamak istiyorlarsa canlı olarak dinlemeleri gerekiyordu. Ancak artık bu durum değişiyor.

Reddit Talk masaüstüne geliyor

Reddit Talk artık masaüstü tarayıcılarda mevcut olacak ve sohbetler artık kaydedilecek. Böylece kullanıcılar konuşmaları sona erdikten sonra bile yayınlayabilecek.  Reddit ayrıca yorum yapma yetenekleri de ekliyor, böylece katılımcılar “el kaldır” özelliğini kullanmak zorunda kalmadan seslerini duyurabilir ve moderatörün mikrofonlarını açmasını bekleyebilir.

Geçtiğimiz dönemlerde Twitter, Twitter Spaces’taki canlı sohbetleri en üst seviyeye taşımıştı. Reddit de buna benzer bir hamle yapıyor. Uygulama, gerçek zamanlı olarak gerçekleşen konuşmaları vurgulayan bir “canlı çubuk” ekleyerek sesli sohbetleri daha kolay bulmayı sağlayacak.

Bu özellikler ile şirket, canlı sesi platformunun daha merkezi bir parçası olmaya zorluyor. RedditTalk’un ne kadar yaygın olarak kullanıldığı henüz net değil, ancak bir blog gönderisinde şirket “günlük aktif dinleyicilerde %250 büyüme” görüldüğünü söylüyor. Şirket ayrıca, r/kripto para birimleri de dahil olmak üzere 1000’den fazla alt sekmenin özelliği etkinleştirdiğini de belirtiyor. Tüm bu özelliklerle platform fark yaratacak kadar büyür mü bilinmez ancak mevcut kitlesinin memnun olacağı kesin.

 • 0
  bayildim
  BAYILDIM
 • 0
  tebrikler
  TEBRIKLER
 • 0
  guzel
  GUZEL
 • 0
  acaba
  ACABA
 • 0
  igrenc
  IGRENC
 • 0
  kizdim
  KIZDIM

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir