1. Anasayfa
 2. Genel

Toyota bilgisayar korsanlarına karşı büyük zorluklar yaşıyor

Toyota bilgisayar korsanlarına karşı büyük zorluklar yaşıyor
0

Elektrikli otomobil devrimi ile ön plana çıkan Toyota bilgisayar korsanlarına karşı ne yazık ki kendisini koruyamıyor. Şirket ortaya çıkan yeni saldırılar nedeniyle üretimi durdurma kararı aldı.

Toyota bilgisayar korsanlarına karşı büyük zorluklar yaşıyor

Fabrikalarının yaklaşık olarak üçte birinde üretim tamamen askıya alındı.

Konu ile ilgili paylaşılan bilgilere baktığımızda şirket birçok farklı siber saldırıya uğradığını söylüyor. Ayrıca sadece kendisi değil aynı zamanda tedarikçisi konumunda bulunan kojima Industries gibi otomotiv bileşenleri de sorunlarla karşı karşıya. Bu durum üretimi neredeyse imkansız hale getirdi.

Siber saldırıların uzun bir süredir devam ettiği ifade edildi. Günümüzde bilgisayar korsanları en büyük tehditler içerisinde yer alıyor. Sadece 2021 yılında bile siber saldırılar yaklaşık olarak 4 kat artış göstermişti. 2022 yılında yine benzer bir sonucun ortaya çıkması bekleniyor.

Toyota tarafından alınan karar ile birlikte 1 Mart 2022 tarihinden itibaren Japonya’daki fabrikalarında üretim duruyor. Hükümetin Toyota fabrikaları ile ilgili çalışmalar yaptığı söylendi. Özellikle hangi grup tarafından böyle bir siber saldırı gerçekleştiği araştırılıyor. Eğer şirketin önemli bilgileri ele geçirilirse bu durumda üretimi durdurma kararı uzayacaktır.

Toyota siber saldırılara karşı mücadelesini devam ettiriyor. Üstelik şirketin tek yaşadığı problem bu değil. Aynı zamanda parça kıtlığı üretimi büyük oranda aksatıyor. Fakat şimdilik siber saldırılar en önemli sorun olarak ön plana çıkıyor.

Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir