Toyota bilgisayar korsanlarına karşı büyük zorluklar yaşıyor
 1. Anasayfa
 2. Genel

Toyota bilgisayar korsanlarına karşı büyük zorluklar yaşıyor

0

Elektrikli otomobil devrimi ile ön plana çıkan Toyota bilgisayar korsanlarına karşı ne yazık ki kendisini koruyamıyor. Şirket ortaya çıkan yeni saldırılar nedeniyle üretimi durdurma kararı aldı.

Toyota bilgisayar korsanlarına karşı büyük zorluklar yaşıyor

Fabrikalarının yaklaşık olarak üçte birinde üretim tamamen askıya alındı.

Konu ile ilgili paylaşılan bilgilere baktığımızda şirket birçok farklı siber saldırıya uğradığını söylüyor. Ayrıca sadece kendisi değil aynı zamanda tedarikçisi konumunda bulunan kojima Industries gibi otomotiv bileşenleri de sorunlarla karşı karşıya. Bu durum üretimi neredeyse imkansız hale getirdi.

Siber saldırıların uzun bir süredir devam ettiği ifade edildi. Günümüzde bilgisayar korsanları en büyük tehditler içerisinde yer alıyor. Sadece 2021 yılında bile siber saldırılar yaklaşık olarak 4 kat artış göstermişti. 2022 yılında yine benzer bir sonucun ortaya çıkması bekleniyor.

Toyota tarafından alınan karar ile birlikte 1 Mart 2022 tarihinden itibaren Japonya’daki fabrikalarında üretim duruyor. Hükümetin Toyota fabrikaları ile ilgili çalışmalar yaptığı söylendi. Özellikle hangi grup tarafından böyle bir siber saldırı gerçekleştiği araştırılıyor. Eğer şirketin önemli bilgileri ele geçirilirse bu durumda üretimi durdurma kararı uzayacaktır.

Toyota siber saldırılara karşı mücadelesini devam ettiriyor. Üstelik şirketin tek yaşadığı problem bu değil. Aynı zamanda parça kıtlığı üretimi büyük oranda aksatıyor. Fakat şimdilik siber saldırılar en önemli sorun olarak ön plana çıkıyor.

Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

 • 0
  bayildim
  BAYILDIM
 • 0
  tebrikler
  TEBRIKLER
 • 0
  guzel
  GUZEL
 • 0
  acaba
  ACABA
 • 0
  igrenc
  IGRENC
 • 0
  kizdim
  KIZDIM

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir