Ukrayna’dan çok önemli bir hamle geldi
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Ukrayna’dan çok önemli bir hamle geldi

0

Ekonomik olarak zora düşmek istemeyen Ukrayna hükümeti geçtiğimiz günlerde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile bağış kabul edildiğini açıklamıştı.

Ukrayna’dan çok önemli bir hamle geldi

Kripto para dünyasının en önemli iki para biriminin, herhangi bir ülkenin kripto para varlıklarla bağış kabul etmek istemesi anında akla gelmesi şüphesiz şaşırtıcı değil. Ancak alt coinler arasında önemli bir yere sahip olan Polkadot’un kurucusu Gavin Wood, para biriminin bu statüsünü korumasını ve hatta güçlendirmesini istediği için olacak ki, Ukrayna hükümetine açık çağrıda bulunmuş ve Polkadot ile yardım hesabı açması halinde kendisinin 5 milyon dolarlık yardımda bulunacağını ifade etmişti.

İşte bu çağrı bugün itibariyle karşılık bulmuş oldu ve Ukrayna hükümeti yaptıkları: “Ukrayna halkı, özgürlüğümüzü korurken küresel kripto topluluğunun desteği ve bağışları için minnettar.

Artık Polkadot bağışlarını da kabul ediyoruz: Yakında daha fazla kripto para birimini kabul edeceğiz” açıklamasıyla birlikte artık Polkadot olarak da bağış kabul ettiğini duyurdu.

Hükümet tarafından paylaşılan cüzdana bakıldığı zaman ise, hesabın paylaşıldığı andan bu yana 200.000 dolara yakın bağış toplanıldığı görülüyor.

Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

 • 0
  bayildim
  BAYILDIM
 • 0
  tebrikler
  TEBRIKLER
 • 0
  guzel
  GUZEL
 • 0
  acaba
  ACABA
 • 0
  igrenc
  IGRENC
 • 0
  kizdim
  KIZDIM

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir