1. Anasayfa
 2. Haberler

Ukrayna’dan çok önemli bir hamle geldi

Ukrayna’dan çok önemli bir hamle geldi
0

Ekonomik olarak zora düşmek istemeyen Ukrayna hükümeti geçtiğimiz günlerde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile bağış kabul edildiğini açıklamıştı.

Ukrayna’dan çok önemli bir hamle geldi

Kripto para dünyasının en önemli iki para biriminin, herhangi bir ülkenin kripto para varlıklarla bağış kabul etmek istemesi anında akla gelmesi şüphesiz şaşırtıcı değil. Ancak alt coinler arasında önemli bir yere sahip olan Polkadot’un kurucusu Gavin Wood, para biriminin bu statüsünü korumasını ve hatta güçlendirmesini istediği için olacak ki, Ukrayna hükümetine açık çağrıda bulunmuş ve Polkadot ile yardım hesabı açması halinde kendisinin 5 milyon dolarlık yardımda bulunacağını ifade etmişti.

İşte bu çağrı bugün itibariyle karşılık bulmuş oldu ve Ukrayna hükümeti yaptıkları: “Ukrayna halkı, özgürlüğümüzü korurken küresel kripto topluluğunun desteği ve bağışları için minnettar.

Artık Polkadot bağışlarını da kabul ediyoruz: Yakında daha fazla kripto para birimini kabul edeceğiz” açıklamasıyla birlikte artık Polkadot olarak da bağış kabul ettiğini duyurdu.

Hükümet tarafından paylaşılan cüzdana bakıldığı zaman ise, hesabın paylaşıldığı andan bu yana 200.000 dolara yakın bağış toplanıldığı görülüyor.

Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir