1. Anasayfa
 2. Genel

En İyi 10 WordPress Sosyal Medyada Otomatik Yazı Paylaşma Eklentisi


0

Sosyal medya web sitelerine trafik çekmek için bulunulmaz veli nimettir. Yazdığınız yazıları sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak yazılarınızın okunmasını artırabilirsiniz, ama burada sorun şu ki düzenli olarak içerik paylaşmak, Tek tek facebook, twitter, google vs. sayfalarınıza gidip buralarda paylaşmak, çok fazla zaman alabiliyor ve oldukça sıkıcı olabiliyor.

Öyleyse, neden sizin için içeriklerinizi bütün sosyal medya hesaplarınızda aynı anda zahmetsiz bir şekilde otomatik paylaş mayasınız ki. WordPress’in bu otomatik paylaşma üzerine bir çok eklentisi mevcut, Bu yazımda sizlerle sosyal medyada otomatik yazı paylaşma işlemi için gerekli en iyi eklentileri tek tek araştırdım ve bu listeyi sizlere sunuyorum.

1. Revive Old Post | Sosyal Medyada Otomatik Yazı Paylaşma

Yeni ve eski makalelerinizi sosyal medyada otomatik olarak bu eklenti ile paylaşabilirsiniz. Eklentiyi ilk yüklediğinizde ayarlamalarını yaptıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Revive Old Post, belirli makaleleri belirli zaman aralıklarında dikkatlice paylaşmanıza olanak tanıyan birçok harika özelliğe de sahiptir.

Özelleştirebileceğiniz bazı özellikleri:

 • Paylaşımlar arasındaki aralıklar,
 • Yazıların tarihi
 • Günlük paylaşılan yayınların sayısı,
 • Aynı yayının paylaşılma sayısını belirleyebilir
 • Yayınların biçimi ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Ayrıca, Google Analytics’te özel bir zamanlama oluşturabilir ve bu eklenti aracılığıyla oluşturulan trafiği izleyebilirsiniz. Revive Old Post, gerçek bir hands-off çözümdür, bu da onu sadece bir kez ayarlamanız gerektiği anlamına gelir ve artık tekrar tekrar paylaşım için uğraşmazsınız.Ayrıca  Twitter, LinkedIn, Xing ve Tumblr içinde paylaşımlar yapabilirsiniz.

2. Revive Network | Sosyal Medyada Otomatik Yazı Paylaşma

Kendi çalışmanızı paylaşmanın yanı sıra, artık değerli içerikleri başka kaynaklardan da paylaşabilirsiniz. Revive Network bunu otomatik olarak yapmanıza yardımcı olur. Sosyal medya hesaplarınızı ekleyin, makaleleri paylaşmak istediğiniz blogların RSS akışlarını kopyalayın ve otomatik gönderme için zamanları / aralıkları ayarlayın.

Revive Network eklentisi Facebook ve Twitter için oluşturuldu ve istediğiniz kadar blog beslemesi eklemenize izin veriyor. Ayrıca, paylaşılan her bir makaleyle birlikte gönderilen metni özelleştirebilir ve içerik paylaştığınız sitelerin sizi Google Analytics’teki yönlendiren olarak görmesini sağlamak için UTM bağlantılarına izin verebilirsiniz.

Kısacası, Revive Network, özelleştirilmiş blog, paylaşım / etiketler ve UTM izleme linkleri ile diğer blog’lardan / sitelerin içeriklerini, sosyal medya profillerinize otomatik olarak gönderir, istediğiniz sıklıkta ve istediğiniz saatte – her şey tercihlerinize göre.

3. CoSchedule | Sosyal Medyada Otomatik Yazı Paylaşma

Bu eklenti, blog gönderilerinizi sosyal medya mesajlarıyla senkronize etmenize yardımcı olur. Yayınlarınızı ve paylaşımlarınızı planlamak için en uygun günleri ve saatleri seçebileceğiniz bir takvim sağlar. Takvim, renk kodlaması ve sürükle ve bırak seçenekleri ile kolayca özelleştirilebilir.

CoSchedule, yazılarınızı paylaşabileceğiniz birçok sosyal medya ağı sunar: Twitter, LinkedIn, Google+, Tampon, Tumblr ve Pinterest. Ayrıca tüm sosyal medya profillerinizin ayrıntılı analiz raporlarına erişmenizi sağlar.

4. NextScripts | Sosyal Medyada Otomatik Yazı Paylaşma

Birçok sosyal medya ağı entegrasyonu ile gelen ücretsiz bir eklenti. Yeni ve eski yayınları, kanallarınızda otomatik olarak yeniden yayınlayarak paylaşmanıza olanak tanır. Ayrıca, WordPress’in yorumları gibi sosyal medyadan yorumları ve sözleri otomatik olarak içe aktarır.

Yayınlamak için neleri yayınlayacağınız, ne yayınlayacağınız ve ne zaman yayınlanacağını seçebilirsiniz. Bu seçenekleri birkaç tıklamayla ayarlayın ve NextScripts sizin için gerisini halledecektir. Belirli saatler ve günler istiyorsanız, yayınlarınızı da planlayabilir veya geciktirebilirsiniz.

5. AccessPress Social Auto Post

Web sitenizin içeriğini sosyal medyada otomatik olarak paylaşan premium bir eklentidir. Bu eklenti ile her şey çok basit:

(1) sosyal medya profillerinizi, içeriğinizin paylaşılmasını istediğiniz yere ayarlayın ve (2) otomatik olarak yayınlanması gereken içeriği seçin.

Eklenti sınırsız hesap yapılandırmanıza izin veriyor, böylece üç Facebook hesabınız varsa hepsini kullanabilirsiniz. Tek kötü yanı ise , Facebook, Twitter, LinkedIn ve Tumblr ile sınırlı olmasıdır.

Yayınların biçimini ayarlayabilir, belirli makaleler / sayfalar / kategoriler için otomatik gönderimi etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilirsiniz, yeni makaleler için otomatik gönderim ayarlayabilir ve bu uygulama ile diğer pek çok güzel şeyi yapabilirsiniz.

6. Blog2Social

Blog2Social, Twitter, LinkedIn, Pinterest ve hatta Medium gibi daha alışılmamış platformlar gibi çeşitli sosyal ağlarla bağlantı kurabilecek bir premium eklentidir. Blog2Social’in ücretsiz bir sürümü var, ancak tam zamanlama özelliğine erişmek için ücretli bir plana kaydolmanız gerekiyor .

Yani, Blog2Social ihtiyacınız olan hemen hemen her şeyi yapabilir. Her sosyal medya ağının özelliklerine uyan yayınları kolayca oluşturmak, bu mesajları planlamak, bu mesajların tekrarını otomatikleştirmek ve otomatik postalarınızın başarısını her bir ağda izlemek için kullanabilirsiniz.

7. Nelio Content

Nelio Content, tüm programlanmış içeriğinizi bir bakışta görmenize olanak tanıyan, tam düzenleyici bir takvimin yanı sıra zamanlama ve otomatik gönderme özelliklerini de içerir. Ayrıca, otomatik olarak yayınları etiketleme ve bloğunuzdaki makaleler arasında bağlantı oluşturma gibi içerik pazarlama stratejilerini öneren sanal bir “içerik asistanı” ile birlikte gelir.

Nelio Content, Facebook, Twitter, Google +, LinkedIn ve daha fazlası ile uyumludur.

8. Social Auto Poster

Tamamen otomatik gönderme işlemleriyle gelen otomatik paylaşım için bir başka premium WordPress eklentisi. Bu eklentiyle ilgili her şeyi özelleştirebilirsiniz.

Eklenti esnektir, yeni mesajları ve daha eskileri otomatik olarak yayınlamanızı sağlar. Herhangi bir formatta çalışır: içerik, sayfa, özel içerik türü ve hatta e-ticaret ürünleri. Ayrıca, uygun günler ve saatler yazıyorsanız, özel çizelgeleme de sağlar. Eklenti birden fazla sosyal medya hesabında kullanılabilir ve Facebook, Twitter, LinkedIn, Tumblr, Instagram ve Pinterest ile uyumludur.

9. Microblog Poster

Bu eklenti, yeni yayınlarınızı sosyal medyada otomatik olarak yayınlamanıza ve eski yayınlarınızı yeniden paylaşmanıza olanak tanır. Ayrıca, aynı sosyal ağda çok sayıda hesabınız varsa, hepsini kullanabilirsiniz. Ayrıca, yayınları kategorilere göre filtreleyebilir ve otomatik gönderme işlemini izlemek için günlükleri takip edebilirsiniz.

Ayrıca, her alt blog için etkinleştirirseniz.

10. Buffer HYPESocial

Hem yeni hem de mevcut içerik için özel zamanlama sunar. Ayrıca, otomatik görüntü yeniden boyutlandırma hizmeti, tüm sosyal ağların ideal boyutlarına tüm özellikli görüntülerin dönüştürülmesi ve uluslararası kitleler için en uygun zamanda yayın yapmanıza olanak tanıyan küresel bir saat hesaplayıcısı bile vardır.

Buffer HYPESocial LinkedIn, Twitter, Google+ ve Pinterest ile çalışır.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir