1. Anasayfa
 2. Genel

Windows 11 sıfırlama problemi ile kullanıcıları zor durumda bırakıyor

Windows 11 sıfırlama problemi ile kullanıcıları zor durumda bırakıyor
0

Özellikle son dönemlerde bilgisayarları sıfırlamak isteyenler bazı tuhaf problemler ile karşı karşıya kalıyor.

Windows 11 sıfırlama problemi ile kullanıcıları zor durumda bırakıyor

Bugünlerde ortaya çıkan Windows 11 sıfırlama problemi can sıkıcı hal almaya başladı. Windows 10 ve 11 yüklü olan cihazlar normalde kolay bir şekilde sıfırlanabiliyor. USB bellek tercih edip temiz bir kurulum yapmak isteyenler olabilir. Fakat Microsoft tarafından ayarlara yerleştirilen bu bilgisayarı sıfırla özelliği zorluk yaşatıyor.

Kullanıcı, bilgisayarını sıfırlamak isterse karşısına iki farklı seçenek çıkıyor. “Dosyalarımı sakla” ve “her şeyi kaldır” seçenekleri Windows işletim sisteminin farklı bir şekilde davranmasını sağlıyor. Mesela dosyalarımı sakla seçeneğini tercih ederseniz diskteki kişisel dosyalar olduğu gibi kalıyor.

Microsoft tarafından geliştirilen yeni işletim sistemi ile ilgili bir diğer yöntem “her şeyi kaldır” seçeneğidir. Bu seçeneği tercih etmeniz halinde diskteki kişisel dosyalar ve diğer tüm belgeler tamamen ortadan kaldırılıyor. Böylece cihazı sıfırdan kurmuş gibi kullanmanızı sağlıyor.

Windows işletim sistemi kullanan kişilerin şu sıralar yaşadığı önemli sorun her şeyi kaldır özelliği ile ilgili. Kullanıcılar bilgisayarda OneDrive eşitlenmesini sağlanmışsa fotoğraf ve video gibi kişisel dosyalar herhangi bir değişime uğramadan yerinde kalıyor. Yani normalde bu dosyaların silinmesi gerekirken herhangi bir müdahalede bulunulmuyor.

Windows 11 sıfırlama problemi yaşamak istemiyorsanız OneDrive hesabınızın bağlantısını kesmeniz gerekiyor. Böylece kişisel dosyalarınız herhangi bir sorun olmadan tamamen ortadan kaldırılacak. Sorun şimdilik Microsoft tarafından inceleniyor. Kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşacaktır. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir