1. Anasayfa
 2. Bilgi

WhatsApp Engelleyen Kişinin Durumu Nasıl Görülür?

WhatsApp Engelleyen Kişinin Durumu Nasıl Görülür?
0

Günümüzde artık hepimiz iletişim aracı olarak WhatsApp’ı kullanıyoruz. WhatsApp’ın kullanıcılara sunduğu özelliklerden biri de istenilen herhangi birini engellemek. Elbette engellenen kişi için oldukça üzücü olan bu durum hakkında bazı şeyler oldukça merak ediliyor. Örneğin birçok kişi whatsapp engelleyen kişinin durumu görünebilir mi tarzında araştırmalar yapıyor. Biz de bu yazımızda engelleyen kişinin durumu görünebilir mi? engelleyen kişinin durumu neden görülmeye devam ediyor gibi soruların yanıtlarını ele alacağız.

WhatsApp Engelleyen Kişinin Durumu Görebilir miyim?

Whatsapp’ta engellediğim kişinin durumunu görebilir miyim? Bilindiği üzere WhatsApp üzerinde engellendiğimiz zaman bizi engelleyen kişinin profiline dair bir takım kısıtlamalar da beraberinde geliyor. Örneğin bizi engelleyen kişinin profil resmini, son görülme tarihini, çevrimiçi olup olmadığını ve hakkımda kısmını göremiyoruz.

Whatsapp

Ayrıca bizi engelleyen kişiye attığımız mesajlar da tek bir tik ile kalıyor ve iletilmiyor. Elbette bu kısıtlamalara engelleyen tarafın durumunu görmek de dâhildir. Kısacası biri sizden WhatsApp üzerinde engellediyse o kişinin durumunu ve hikâyelerini göremezsiniz. Engellemeye dair tüm kısıtlamalara WhatsApp tarafından sunulan Biri tarafından engellenmek adlı makaleden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Engelleyen Kişinin Durumu Görülmeye Devam Ediyor

Biri sizi engelledi ve durumlar arasında o kişinin hikâyelerini görmeye devam ediyorsunuz. Elbette bu durum birçok kullanıcı tarafından engelim kaldırıldı mı olarak algılanır ancak işin aslı biraz farklı.

WhatsApp’da paylaşılan durum içerikleri paylaşıldığı andan itibaren 24 saat süreyle sizin telefonunuza da kaydedilir. Bu nedenle Whatsapp engelleyen kişinin durumu 24 saat boyunca telefonunuzda görülmeye devam eder.

Aradan 24 saat geçtikten sonra ise o durum kendiliğinden silinir ve karşıdaki kişi engeli kaldırmadığı sürece bir daha herhangi bir şekilde durumlarını göremezsiniz. Bu durumda düşünülmesi gereken bir diğer konu ise engelleyen kişinin engeli kaldırmış olması ancak numaranızı silmiş olabileceği konusudur.

Şayet karşıdaki kişi numaranızı silmişse ve profil bilgileri gizliyse engelin kalktığını fark edemeyebilirsiniz.  Ayrıca bu kişinin durum paylaşımları da herkese açık olarak ayarlanmışsa siz de bu kişinin durumlarını telefonunuzda görmeye devam edersiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir