Kesişim İşareti Nedir, Nasıl Yapılır? Klavyede Kesişim İşareti Kısayolu…
 1. Anasayfa
 2. Bilgi

Kesişim İşareti Nedir, Nasıl Yapılır? Klavyede Kesişim İşareti Kısayolu…

0

Kesişim işareti özellikle geometri de oldukça fazla kullanılmakta olan bir işaret olarak bilinmektedir. Kesişim işaretinin özellikle kümeler konusunda sıklıkla kullanılması gereken bir işaret olduğu ifade edilebilir. Kesişim işaretinin ise ters U şeklinde bir işaret ile ifade edildiğini söylemek mümkündür. Geometride kesişim ifadesi yerine ∩ işareti ile gösterilmekte olan bir işaret olarak bilinmektedir.

Kesişim İşareti Nedir, Nasıl Yapılır? Klavyede Kesişim İşareti Kısayolu...

Kesişim İşareti Nedir, Nasıl Yapılır?

Kesişim işareti, geometride ortak elemanların oluşturduğu kümeyi ifade etmek için kullanılmakta olan bir işaret olarak ifade edilebilir. Kesişim işaretinin ” ∩ ” şeklinde olduğunu söylemek de mümkündür. Klavyede olmayan özel işaretlerin ise ne şekilde yapıldığı araştırılmaktadır. Kesişim işareti yapmak için farklı yöntemler bulunmaktadır. 

Klavyede kesişim işareti yapmak için en fazla tercih edilen yöntemin karakter eşlem tablosundan şekli direk olarak kopyalamak ve istediğiniz yere yapıştırmak olduğunu söylemek mümkündür. İkinci bir yöntemin ise bilgisayarda bulunan arama bölümüne “karakter eşlem” yazılması gerekmektedir. Aynı zamanda başlat ve çalıştır komutlarına bastıktan sonra çalıştır bölümüne “charmap” yazılması gerekmektedir. Burada ise kesişim işareti bulunduktan sonra kopyalanarak kullanılabilir.

Klavyede Kesişim İşareti Kısa Yolu Nedir?

Klavyede kesişim işaretinin bulunmaması ne şekilde yapıldığının araştırılmasına yol açmaktadır. Matematiksel işaretlerden birisi olarak bilinmekte olan kesişim işaretinin yapılması için farklı yöntemler bulunmaktadır. En kolay yöntem ise bir kesişim işaretinin kopyalanması ve kullanılmak istenilen yere yapıştırılması olarak ifade edilebilir. 

Klavyede kopyalama işlemi için Ctrl + c, yapıştırma işlemi için ise Ctrl + v tuşlarının kullanılması gerekmektedir. Kesişim işareti olarak bilinmekte olan ” ∩ ” işaretin ters U şeklinde olduğunu söylemek de mümkündür. Bu işaret kopyala ve yapıştır yaparak ise istediğiniz yerde kullanmanız mümkün olmaktadır. Farklı şekillerde kesişim işaretini kullanılması sağlanabilir. En pratik yöntemin ise kopyala yapıştır yapmak olduğunu söylemek mümkündür.

 • 0
  bayildim
  BAYILDIM
 • 0
  tebrikler
  TEBRIKLER
 • 0
  guzel
  GUZEL
 • 0
  acaba
  ACABA
 • 0
  igrenc
  IGRENC
 • 0
  kizdim
  KIZDIM

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir