1. Anasayfa
 2. Bilgi

Para kazandıran uygulamalar

Para kazandıran uygulamalar
Photo by Alexander Mils on Pexels.com
0

Hayatımızın artık vazgeçilmezi haline gelen telefonlarımızda bazı uygulamalar sayesinde para kazanabilmekteyiz. Bu uygulamalar hem vakit değerlendirmek açısından hem de maddi açıdan çok faydalı olmaktadır.

Uygulamalar üzerinden çeşitli yollarla para kazanabiliriz. Örneğin bazı uygulamalar anket doldurtarak para kazandırmaktayken, bazı uygulamalar reklam izleterek para kazandırır. Bu bilindik yöntemler dışında gizli müşteri, site inceleme veya sosyal medyada içerik paylaşmak gibi yöntem uygulayan uygulamalar da mevcut.

Günümüzün en önemli iki unsurunun birleşimi sonucunda hayatımız büyük ölçüde etkilenmiş ve bu doğrultuda evrilmiştir. Telefon ve internet, artık insanları oturdukları yerden istedikleri bir bilgiye, içeriğe veya kazanç kapısına ulaştırabilmektedir. Sizler için 2022 yılında en çok para kazandıran uygulamaları araştırdık.

Hadi – Bilgi Yarışması

İlk uygulamamız bir bilgi yarışması uygulamasıdır. Hadi uygulaması ile belirli gün ve saatlerde yapılan yarışmalara katılıp soruları doğru bilerek para kazanmak mümkün. Kullanımı çok basit olan bu uygulamayı öncelikle indirip kurmalı ve daha sonra ise yapılan yarışmalara tam zamanında katılmalısınız.

Google Ödüllü Anketler

Google Ödüllü Anketler

Dünyaca ünlü Google şirketine ait olan bu uygulama ile kısa kısa anketlere cevap verip, Google Play kredisi kazanabilirsiniz. Tek eksi yanı sadece android cihazlara özel olması. Bu uygulama her bir anket başına yaklaşık 2 TL’ye kadar ödül verebiliyor. Genel olarak spesifik cevap barındırmayan sorular sorduğu için herhangi bir bilgi birikimi de gerektirmiyor.

SweatCoin Para Kazanma

SweatCoin, son zamanların en popüler para kazanma uygulamasıdır. Adım atarak para kazanma terimini ilk defa duyuran uygulamadır. Android ve IOS olmak üzere her iki platformda da bulunan uygulamayı indirerek hemen para kazanabilirsiniz.

Her günün sonunda adımlarınızdan kazandığınız miktarı SweatCoin isminde kripto paraya çevirebilirsiniz. 1 SweatCoin ortalama olarak 0.000009421 Dolar’dır. 1 SweatCoin kazanmak için ise yaklaşık bin adım atmanız gerekmektedir. Kazancı az gibi görünse de hiçbir uğraş gerektirmediği için tercih edilmektedir.

Bounty

Bu alanda en ünlü uygulamalardan bir diğeri ise Bounty adlı görev yapma uygulamasıdır. Alternatifleri gibi sadece anket sunmak yerine çeşitli görevler vererek daha fazla kazanç imkanı sağlamaktadır. Bu görevlerden bazıları gizli müşteri tanımına girmektedir. Örneğin bir restoran ya da kafeye gidip aldığınız hizmeti rapor etmek, gittiğiniz mekanı fotoğraflamak gibi bir çok görev sunabilmektedir.

Bounty’nin yaptığınız görev yoğunluğuna ve anket katılımınıza doğru orantılı olarak tatmin edici paralar kazanma imkanı sunması; bu alanda çok fazla tercih edilmesine sebep olmuştur.

Telefondan para kazanma yandex toloka

Yandex Toloka

Toloka, Rus arama motoru olan Yandex firmasının geliştirdiği bir kazanç platformudur. Oldukça kolay görevler veren Toloka, online kazanç sisteminin öncülerinden birisidir. Verdiği görevlere örnek olarak çeşitli web sitelerinin her anlamda karşılaştırılmasını istemektedir. Bunun yanında bazı sitelerdeki eksik bilgileri de tamamlayabilme imkanınız bulunmaktadır.

Ayrıca saha görevleri de bulunan Toloka uygulaması; firmaların mesai saatlerine uyumunu, müşteriye tavrını ve faal şekilde çalışıp çalışmadığını da kullanıcılarına test ettirmektedir.

Hemen para kazanmak için Yandex Toloka’da bir üyelik açmalı ve verilen görevleri yerine getirmelisiniz. Güvenilir ödeme kanalları bulunan Toloka, ülkemizde sıklıkla fazla kullanılmaktadır.

>> Para Kazanmaya Başla

PostBee

Herkesin bildiği gibi Instagram üzerinden de kazanç sağlanabilmektedir. Ancak bu konu biraz farklı olup, çok fazla takipçiye ve etkileşime sahip olmanız gerekmektedir. Tüm bunların dışında bir yol daha var. O yol ise PostBee uygulamasıdır.

PostBee uygulaması için 500 takipçinizin olması yeterlidir. Markaların tanıtımını yapmak için ayırdığı bütçeyi ve projeyi seçerek hesabınızda bu içerikleri paylaşmalısınız.

Örneğin PostBee firması kendi tanıtımı için paylaşım yapılmasını istemekte ve bunun karşılığı olarak paylaşım yapan kullanıcılara 10 TL gibi bir rakam teklif etmekte. İşte bu tarz paylaşım görevlerini yerine getirerek güzel kazançlar sağlayabilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir