Spotify yanlış bilgi problemiyle ilgili adımlar atıyor
 1. Anasayfa
 2. Genel

Spotify yanlış bilgi problemiyle ilgili adımlar atıyor

0

Geçen hafta Spotify Neil Young’ın tüm müziklerini kaldırmıştı. Sadece bu bile gündemde kalmasına yeterken başka gelişmeler de oldu.

Spotify yanlış bilgi problemiyle ilgili adımlar atıyor

Daha önce bir podcast yayınında Covid-19 hakkında yanlış bilgi verilmesiyle başlayan bu düzenleme bir süre daha sürecek gibi görünüyor. Şirket yanlış bilgi ile mücadele etmek için farklı özellikler ekliyor. Artık koronavirüs hakkında yanlış bilgi veren bir içerik olursa şirket buraya müdahale edecek ve farklı bağlantı linkleri sunacak.

Spotify’ın kendi COVID-19 yönergeleri de sızdırıldı, bu da şirketin hizmetinde podcast’lere sunduğu geniş alanı ortaya çıkardı. Sorunu çözmek için Spotify, COVID-19’u tartışan tüm podcast bölümlerine bir içerik tavsiyesi ekleyeceğini duyurdu.

Yani içeriklerlerin kaldırılması yerine ek bilgiler eklenecek. Bu durumda mevcut yayınlar devam edebilecek ancak Spotify’a neden olduğu sorun için üzgün olduğunu belirten bir video bildirisi yayınlayacaklar.

Ayrıca gelecekte farklı görüşlere sahip konukları rezerve ederek “her şeyi dengelemeye” özen gösterecekler. Şirket platformundaki içeriklere karşı daha sert bir politika da benimseyebilir. Zira yeni varyantların ortaya çıkmasıyla salgında da kontrol daha fazla elden kaçıyor. Durum böyle olunca da salgınla mücadele kapsamında aşı karşıtı yayınlar engellenebilir.

 • 0
  bayildim
  BAYILDIM
 • 0
  tebrikler
  TEBRIKLER
 • 0
  guzel
  GUZEL
 • 0
  acaba
  ACABA
 • 0
  igrenc
  IGRENC
 • 0
  kizdim
  KIZDIM

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir