1. Anasayfa
 2. Genel

Kripto paralardan dolandırılan kişi sayısındaki dramatik artış

Kripto paralardan dolandırılan kişi sayısındaki dramatik artış
0

Özellikle 2021 yılında kripto paralardan dolandırılan kişi sayısında korkunç bir artış yaşanıyor. Yapılan araştırmalara baktığımızda dolandırılan birçok insanın büyük kayıplar yaşadığı görülüyor.

Kripto paralardan dolandırılan kişi sayısındaki dramatik artış

Dijital varlıkların ortalama olarak yüzde 500 civarında yükselmesi bu alana olan talebi önemli ölçüde arttırmıştı. Türkiye’de bile çok fazla dolandırılma vakası yaşandı

Kripto paraların bilinirliği arttıkça yasadışı işlem sayısı aynı şekilde yükseldi. Sadece Bitcoin değil birçok kripto para birimi üzerinden dolandırılan kişi sayısı her geçen gün artıyor. Muhtemelen önümüzdeki aylarda daha fazla kişi kripto paralarla dolandırılacak.

Blok zinciri markası olarak ön plana çıkan chainalysis yeni bir rapor yayınladı. Bu raporda kripto para birimlerinin eskiye göre yüzde 567 oranında daha fazla yasadışı işler için kullanıldığı ifade edildi. 2021 yılı içerisinde kripto para dolandırıcılığının yüzde 80 seviyesinde arttığı söylendi.

Kripto paralar üzerinden dolandırılan kişilerden toplam 14 milyar dolar çalındı. Dolandırıcılar çeşitli yöntemler kullandı. Bazen kripto para hesaplarına para yatırmaları istendi. Kimi zaman dijital cüzdanları ele geçirildi. Tüm bu yöntemler ile birlikte bazılarının kripto paraları olduğu gibi çalındı.

Kripto paralardan dolandırılan kişi sayısı arttıkça bu işe yönelenler de artıyor. Kripto paralar çok büyük bir pastayı temsil ediyor. Bu nedenle dolandırıcılar asla durmayacak.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir
images

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir