1. Anasayfa
 2. Genel

Google tablet teknolojisine geri dönüyor

Google tablet teknolojisine geri dönüyor
0

Google tablet teknolojisine yönelmek isteyince herkesin aklında aynı soru işareti belirdi. Uzun bir süredir tablet üretimi zaten devam ediyor. Ancak Google hiç beklenmeyen bir şekilde konu ile ilgili atağa kalkmaya karar verdi. Kimse tam olarak ne olduğunu anlamadı.

Google tablet teknolojisine geri dönüyor

Bazı dev teknoloji markalarını anlamak gerçekten de zor. Tabletler uzun bir süredir üretilmesine rağmen Google bunu henüz yeni keşfetmiş gibi davranıyor. Şirket yeniden tabletlere yönelmek için önemli bir karar aldı. Kıdemli mühendislik yöneticisi ilanı veren Google tabletler için geleceğin teknolojisi vurgusunu yaptı.

Apple tarafından 2010 yılında iPad cihazları piyasaya sürülürken birçok kişi bunun tutmayacağını söyledi. Dev bir akıllı telefonun kullanıcılar tarafından tercih edilmeyeceği belirtildi. Ancak şu anda iPad modellerinin ne kadar başarılı olduğunu görebiliyoruz.

Google tarafından açılan yeni bir iş ilanına göre şirket yeniden bu alanda boy göstermek istiyor. “Android tablet uygulama deneyimi” alanında kıdemli mühendis yöneticisi arayan şirket böylece Apple ile rekabeti yeniden tablet alanına taşıyor. Üstelik bu iş ilanında tabletler hakkında geleceğin teknolojisi vurgusu yaptı.

Henüz ABD’li teknoloji devinin yeni bir tablet modeli üreteceği netleşmedi. Ancak büyük bir ihtimalle üçüncü parti firmalarla çalışacak. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir