1. Anasayfa
 2. Genel

Twitter müjdeyi verdi: Sonunda beklenen özellik geliyor!

Twitter müjdeyi verdi: Sonunda beklenen özellik geliyor!
Photo by Brett Jordan on Pexels.com
0

Twitter uzun bir zamandır beklenen Tweet düzenleme butonu özelliği üzerinde çalıştığını ve yakın zamanda

Twitter müjdeyi verdi: Sonunda beklenen özellik geliyor!

Twitter, kullanıcılar tarafından uzun bir zamandır istenen, hatta sosyal medya üzerinde sıkça gündem olan ve şirketin yüzde 9.2 hissesini satın alan Elon Musk tarafından da geçtiğimiz dönemde gündeme getirilen Tweet düzenleme butonu üzerinde çalıştığını açıkladı.

Twitter, Elon Musk’a ayrıcalık uygulayacak mı? Açıklama geldi

Twitter hisseleri satın alarak platformun en büyük hissedarı haline gelen Elon Musk, ayrıcalık görecek mi? İşte Twitter’ın son durumu.

Sonunda Tweet düzenleme butonu geliyor!

Twitter, kullanıcıların tweetlerini paylaştıktan sonra düzenlemelerine izin vereceği Tweet düzenleme butonu üzerinde çalıştığını duyurdu. Uzun zamandır kullanıcılar tarafından istenen bu özellik sayesinde artık harf hatası yaptığınız veya belirli bir kısmını düzenlemek istediğiniz tweetleri kaldırıp tekrar paylaşmanız gerekmeyecek

Şirket, bugün gece saatlerinde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

şimdi herkes soruyor…

evet, geçen yıldan beri bir düzenleme özelliği üzerinde çalışıyoruz!

hayır, fikri bir anketten almadık 🙂

Neyin işe yaradığını, nelerin yaramadığını ve nelerin mümkün olduğunu öğrenmek için önümüzdeki aylarda @TwitterBlue Laboratuvarlarında testleri başlatıyoruz.

Her ne kadar kullanıcılar tarafından büyük bir istek olsa da Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, geçmişte yaptığı konuşmalar sırasında böyle bir özellik ekleme konusunda isteksiz olduğunu belirtmişti. Zira paylaşılan bir Tweet, geniş kitlelere ulaştıktan sonra değiştirilirse (tamamı değiştirilebilir olursa) anlamının bozulabileceğinden endişe ettiğini dile getirdi. Bu nedenle kendi hesabına gelen “Ne zaman bu özelliği getireceksiniz?” şeklindeki sorulara, “muhtemelen hiçbir zaman” şeklinde yanıt veriyordu.

Tweet düzenleme butonu

Tabii zaman içerisinde Facebook ve Instagram gibi pek çok platform kullanıcılardan gelen bu geri bildirimi olumlu bir şekilde değerlendirerek düzenleme butonlarını aktif etti. Üstelik bu durum şimdiye kadar Dorsey’in endişelendiği gibi olumsuz bir duruma da sebep olmadı.

Tabii şirket aslında geçtiğimiz 1 Nisan günü, bir düzenleme butonu üzerinde çalıştıklarını söyledi. Fakat bunu 1 Nisan şakası olarak paylaştığı düşünüldü. Ancak Twitter ürün sorumlusu Michael Sayman daha sonra bu tweet’i şirketin özellikle ilgili “resmi açıklaması” olarak işaret etti.

Bugün itibariyle şirketin yüzde 9.2’lik hissesini elinde tutan Elon Musk, daha önce kullanıcılara bu özelliğin gelmesini isteyip istemediğini sorduğu bir anket yayınlamıştı. Burada da sonuç büyük bir çoğunlukla istendiği yönünde çıktı. Fakat Twitter, bugün yaptığı açıklamada anket sebebiyle bu özelliğin gelmediğini, hatta 1 yıl önce geliştirmeye başladıklarını söyledi.

Yazı Kaynakları
Shiftdelete
Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir