1. Anasayfa
 2. Teknoloji

En iyi Malware Temizleme Programları


0
en iyi casus yazılım temizleme programı

Scumware olarak da adlandırılan Malware; bilgisayarınızın ayarlarını değiştirmek, yazılımlarınızı ortadan kaldırmak, sistem hatalarına neden olmak, kullanım alışkanlıklarınızı incelemek veya bilgisayarınızı saldırılara karşı tamamen açık hale getirmek amacıyla hazırlanan kötü amaçlı yazılımlardır.

Malware grubuna virüs, trojan, backdoor, worm , adware gibi tehlikeli yazılım türleri girer. Bu tür yazılımların amacı, ya kişinin bilgi, parola, verilerini ele geçirmek, yada bilgisayarını veya sistemini çökertmeye çalışmaktır. Bir bilgisayar herhangi web sitesini ziyaret ederek, virüslü bir yazılım indirerek veya virüslü bir yazılımı kurarak/çalıştırarak Malware yazılımın etkisi altında girebilir.

AntiVirüs ile Malware arasında ne fark var diye soruyorsanız, Malware virüslerinde dâhil olduğu zararlı yazılımların genel adıdır. Malware dendiğinde virüslerinde içine alan yazılım gurubu anlatılmak istenmektedir.

Eğer sisteminizde bir Malware olduğundan şüpheleniyorsanız sizlere aşağıda sunduğumuz en iyi Malware Temizleme programları ile bu sorununuzu çözebilirsiniz.

SUPERAntiSpyware

en iyi casus yazılım temizleme programı

En iyi casus yazılım temizleme programı listemizde ilk sırada bulunan SUPERAntiSpyware Free ücretsiz bir antispyware tarama yazılımıdır. Sisteminizde bulunan zararlı yazılımları tarama işlemi sonucunda bulup silebilmektedir. Spyware, Adware, Malware, Trojans, Dialers, Worms, KeyLoggers, HiJackers ve diğer zararlıları temizlemek konusunda başarılı bir programdır. Dilerseniz tarama işlemi içine bazı klasörleri dahil etmeyerek süreyi kısaltmanız da mümkündür.

SUPERAntiSpyware İndir

Spybot

en iyi casus yazılım temizleme programı

Spybot – Search & Destroy bilgisayarınızdaki çeşitli türden spyware yani casus programı bulup kaldırabilen ücretsiz bir güvenlik yazılımı. Çok uzun süredir güvenlik yazılımları arasında bulunan ve etkili tespit etme ve silme özellikleri ile önplana çıkan program, kişisel bilgilerinizin başka kişilerin eline geçmesini engellemek için sisteminizi casus programlardan temizleme konusunda size yardımcı olabilir.

Spybot 32 Bit İndir

Spybot 64 Bit İndir

Ad-Aware

en iyi casus yazılım temizleme programı

Ad-Aware Antivirus Free, internet üzerinden bulaşan casus yazılımlara karşı çok etkili bir Adware yazılımıdır. Dünyada ki en popüler Adware yazılımıdır. Ücretsiz versiyonu anlık koruma sağlamamakta olup, sadece tarama ve temizleme işlemini yapmaktadır. Bilgisayarınız hafızası, kayıt defteri veya harddiskte gördüğü tüm zararlı uygulamaları başarılı bir şekilde ortadan kaldıran Ad-Aware yazılımı bu alandaki en eski yazılımlardandır.

Ad-Aware İndir

Hitman Pro

en iyi casus yazılım temizleme programı

Hitman Pro, bilgisayarınızı zararlı (malware) – sahte yazılımlara, tehlikeli keylogger’lara ve diğer bilinmeyen tehditlere karşı bilgisayarınızı korumunanızı sağlayan bir antivirüs programıdır. Diğer antivirüs programlarından farkı ise bulut motoru (cloud engine) ile çok geniş ve farklı kullanıcıların tehdit tecrübelerine ulaşıp, güncel tehditler için gerekli önlemleri alabilmesi. Diğer bir farklı özelliği ise kurulum gerektirmeden, USB bellek gibi taşınabilir bir hafıza birimi üzerinden kolay ve hızlı bir biçimde çalıştırılabilmesi. HitmanPro tarama işlemi sonrasında tehditlerin risk durumlarına göre sil, karantinaya al, görmezden gel ve güvenli işaretle gibi eylem seçenekleri sunar.

Hitman Pro İndir

Malwarebytes

en iyi casus yazılım temizleme programı

Bilgisayarınızı malware, spyware, trojanlar ve rootkitler gibi zararlı tüm yazılımlardan korumak için ücretsiz olarak en iyi trojan temizleme programı Malwarebytes Anti-Malware’ı kullanabilirsiniz.

Malwarebytes’ Anti-Malware ile bilgisayarınıza bulaşıp yerleşen virüsler, solucanlar, truva atları, rootkitler, çeviriciler, casus yazılımlar ve malware denen kötü amaçlı tüm yazılımlara karşı sisteminizi taratıp temizleyebilirsiniz. Malwarebytes tüm bu zararlılara karşı hem koruma sağlar hem de bilgisayarınıza daha önceden bulaşan zararlı varsa bunları bulur ve temizler.

Malwarebytes İndir

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir