Instagram,TikTok’u örnek alıyor
 1. Anasayfa
 2. Genel

Instagram,TikTok’u örnek alıyor

0

 Sosyal medya dünyasında işler kızışmaya devam ediyor. Tam artık yeni bir şey çıkmaz, bu sosyal medya devlerine de bir şey olmaz demeye başladığımız zamanlarda, muhakkak her zaman yeni bir isim çıkış tüm sistemi alt üst etmeyi başarabiliyor.

Instagram,TikTok’u örnek alıyor

Geçmişte bunu birçok defa yaşadık ve bunun belki de son temsilcisi olan, Facebook ve Twitter hegemonyasını bıçak gibi kesen (her ne kadar daha sonra Facebook tarafından satın alınmışsa da!) Instagram, son zamanlarda TikTok ile fena bir yarışa girdi.

Birçok özellik için TikTok’u adeta deneme tahtası olarak gören Amerikalı şirket, şimdide TikTok’ta uzun bir süredir bulunan video altyazı özelliğini kullanıma sundu. Şu an için sadece belirli bölgelerdeki kullanıcılar için kullanıma sunulan bu özellik sayesinde, videolardaki konuşmalar otomatik olarak metinsel ifadelere dönüştürülecek ve bu özellik varsayılan olarak açık bulunacak.

Tabi şirket yöneticileri, bu özelliğin ilk zamanlarda tam performanslı çalışamayacağını ancak sistemde kullanılan ileri düzey yapay zekanın günden güne bu dilleri öğrenmesi sayesinde git gide daha kusursuz dönüşümler görmeye başlayacağız.

Tabi nasıl ki özellik şu an bütün dünya için kullanıma sunulmamışsa aynı şekilde bütün diller için de henüz böyle bir desteğin verilmediğini belirtelim. Bütün dünya genelinde bu yeni özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı konusu ise şu an için belirsiz.

 • 0
  bayildim
  BAYILDIM
 • 0
  tebrikler
  TEBRIKLER
 • 0
  guzel
  GUZEL
 • 0
  acaba
  ACABA
 • 0
  igrenc
  IGRENC
 • 0
  kizdim
  KIZDIM

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir