40 yaş üstü aşı ne zaman yapılır? 40 yaş üzeri aşılama ne zaman?
 1. Anasayfa
 2. Haberler

40 yaş üstü aşı ne zaman yapılır? 40 yaş üzeri aşılama ne zaman?

0

40 yaş üstü aşı ne zaman yapılır? 40 yaş üzeri aşılama ne zaman? Aşılamaların hızlanmasıyla 40 yaş üzeri kişiler bu soruların yanıtını arıyor.

40 yaş üstü aşı ne zaman yapılır? 40 yaş üzeri aşılama ne zaman? Aşılamaların hızlanmasıyla 40 yaş üzeri kişiler bu soruların yanıtını arıyor.

Koronavirüs sebebiyle ülkemizde aşılama çalışmaları devam ediyor. Koronavirüse karşı etkili olduğu kanıtlanan Sinovac ve Biontech aşıları vatandaşların tercihine sunuluyor. 50 yaş üstü aşılamanın başlamasının ardından sıra 40 yaş üstü aşı uygulaması başlayacak. Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı’ndan açıklama geldi.

40 Yaş Üstü Aşılama Ne Zaman Başlayacak?

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan aşı takvimine göre,

45 yaş üzeri için 10 Haziran Perşembeden itibaren, 40 yaş üzeri içinse 14 Haziran Pazartesinden itibaren aşı randevuları alınabilecek.

Son olarak dördüncü aşama kapsamında sırası geldiği halde aşı yaptırmayan kişiler aşılanacak.

MHRS Aşı Randevusu Nasıl Alınır? 

MHRS Randevu alma ana kanalları şu şekildedir: ALO 182 çağrı merkezi, MHRS web sitesi (https://www.hastanerandevu.gov.tr / https://www.mhrs.gov.tr), MHRS mobil uygulaması

Web’den randevu almak için; Daha önceden üyelik kaydınız yok ise “Randevu Al” butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan “Üye Ol” seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz mevcut ise kimlik numaranız ve şifrenizle istediğiniz hastane ve hekimi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

MHRS mobilde randevu almak için ise akıllı cihazınızın uygulama marketinden MHRS uygulamasını indirerek üyelik kaydınız yoksa oluşturabilir, var ise kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak randevunuzu alabilirsiniz.

MHRS Telefon Numarası Kaç?

MHRS telefon numarası 182’dir. ALO 182’yi arayarak doktor randevusunu kendinize alabileceğiniz gibi yakınlarınıza da alabilirsiniz. Hasta TC kimlik numarası, randevu alınacak hastane, doktor ve randevu tarih ve saati belirlendikten sonra hastaya yakınlık derecenizi de belirtmelisiniz.

 • 0
  bayildim
  BAYILDIM
 • 0
  tebrikler
  TEBRIKLER
 • 0
  guzel
  GUZEL
 • 0
  acaba
  ACABA
 • 0
  igrenc
  IGRENC
 • 0
  kizdim
  KIZDIM

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir