1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Xiaomi güncelleme desteği sunmayı sürdürüyor

Xiaomi güncelleme desteği sunmayı sürdürüyor
0

Xiaomi tarafından Ocak ayında piyasaya sürülen iki akıllı telefon modeli olan Xiaomi 11i ve Xiaomi 11i HyperCharge modellerine Android 12 güncellemesi geldi.

Buna göre Android 11 işletim sistemi tabanlı MIUI 12.5E işletim sistemiyle piyasaya sürülen her iki telefonda, gelen MIUI 13 güncellemesiyle Android 12’ye kavuşmuş oldular.

Aslında her ne kadar bu iki telefon farklı isimlerle isimlendirilmiş olsalar da, gerçekte aralarındaki farkın sadece batarya ve hızlı şarj teknolojisinden kaynaklandığını hatırlatalım. Öyle ki, Xiaomi 11i modelinde 67W hızlı şarj destekli 5.160mAh batarya tercih edilmişken, Xiaomi 11i Hypercharge modelinde ise 120W hızlı şarj destekli 4.500mAh batarya kullanılmıştı.

Bunların dışında her iki telefonun da 6,67 inç büyüklüğünde, 120Hz yenileme hızına sahip Full HD+ AMOLED ekran ile geldiğini ve güçlerini Dimensity 920 yonga setinden aldıklarını hatırlatalım.

Ayrıca telefonların arka yüzeyinde 108MP + 8MP + 2MP şeklinde üçlü bir yapının ön yüzeyinde ise 16MP’lik tek bir kameranın bulunduğunu da söyleyelim. Parmak izi sensörünün yan tarafta bulunan güç düğmesinin üzerine entegre edildiği telefonlar bugüne kadar oldukça iyi bir satış performansı göstermişlerdi. Bakalım Android 12 güncellemesi bu telefonlara olan talebi arttırabilecek mi?

Yazı Kaynakları
Kaynak
Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir