Samsung’tan bütçe dostu telefon geliyor: Galaxy A13 5G!
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Samsung’tan bütçe dostu telefon geliyor: Galaxy A13 5G!

0

Samsung yeni bir bütçe dostu telefon üzerine çalışıyor. İsmi Galaxy A13 olan cihaz, şirketin şu zamana kadar piyasaya sürdüğü en ucuz 5G akıllı telefonlardan birisi oluyor. Galaxy A12‘nin de halefi rolünü üstleniyor. Yeni model çıktığında şu anda Samsung’un en ucuz 5G modeli olan A22‘nin altına yerleşecek.

Samsung’un yeni bütçe dostu telefonunu 2022 modellerinden birisi olarak bu yılın sonunda açıklaması beklentiler dahilinde yer alıyor. Samsung Galaxy A13 hakkında geçtiğimiz dönemde pek çok detay ortaya çıktı. Tüm bu söylentilere dayanarak Technizo Concept yeni bütçe dostu modelin bir ürün sunumunu yaptı.

Samsung Galaxy A13 5G teknik özellikleri

Şirketin bütçe dostu telefonu Galaxy A13 5G6.48 inç LCD bir ekranla kullanıcı karşısına çıkıyor. Ekran çözünürlüğü konusunda HD+‘tan Full HD+ kalitesine yükseltilmesi beklentiler dahilinde yer alıyor. Bunun yanı sıra 60Hz ekran yenileme hızını da bünyesinde bulunduruyor.

Ucuz bir telefon modeli olduğu için cihaz kalın kenarlara sahip. Ön kameranın yer aldığı bölümde de ‘V’ şeklini alan bir çentik var. Olasılıklar dahilinde selfie kamerasının 8 Megapiksel olması bekleniyor.

Kamera

Arka kamera sistemi bir revize sürecinden geçiyor. Galaxy A13 modeline baktığımızda A32‘nin kamera tasarımına benzer olduğunu görüyoruz. Bu durum dünkü yayınlanan Zouton’un görsellerinde de açıkça ortadaydı. Üçlü kamera kurulumuna sahip cihaz 50 Megapiksel ana kamera ve f/2.0 lens içeriyor.

Akıllı telefonun ana kamerası yakın zamanda üst seviye Galaxy S22 ve S22 Plus‘ta kullanılacak olan 50 Megapiksel kamera ile aynı özellikleri taşımıyor. Bunun yerine Samsung A13 5G modelinde 0.64μm pikselli küçük 1/2.76 inç boyutlarında bir sensör olan ISOCELL JN1‘i tercih etti. Böylece kamera sisteminin muhafaza kısmından çok dışarı çıkmamasını hedefledi. Görüntü sensörü ise bu yılın Haziran ayında karşımıza çıktı.

50 Megapiksel ana kameraya ek olarak Galaxy A13‘ün 5 Megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 2 Megapiksel derinlik kamerasına sahip olması beklentiler dahilinde yer alıyor. Bunun yanı sıra güzel bir ‘bokeh’ efektinin kullanımını da mümkün kılıyor. Bir flaşın da entegre edildiği cihaz, videoları 4K çözünürlük 30 FPS kare hızında kaydetme yeteneğine sahip.

İşlemci

Galaxy A13 modelinin yakın zamanda kıyaslama testi sonuçları ortaya çıktı. Böylece yeni bütçe modeli akıllı telefonun hızlı bir yonga seti tarafından destekleneceği öğrenildi. Bu noktada işlemci konusunda Galaxy A22‘de de kullanılan sekiz çekirdekli MediaTek Dimensity 700 üzerinde duruluyor. Bu merkezi işlem birimi daha önce Redmi Note 10T 5G ve Oppo A53s 5G gibi bütçe modellerinde tercih ediliyor.

Diğer teknik detaylar

Galaxy A13 5G modelinin 4GB RAM/64GB depolama alanı ve 6GB RAM/128 GB depolama alanı gibi iki farklı seçenekle piyasaya sunulması beklentiler dahilinde yer alıyor. Hafıza aynı zamanda microSD kart ile genişletilebilir kılınıyor.

 • 0
  bayildim
  BAYILDIM
 • 0
  tebrikler
  TEBRIKLER
 • 0
  guzel
  GUZEL
 • 0
  acaba
  ACABA
 • 0
  igrenc
  IGRENC
 • 0
  kizdim
  KIZDIM

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir