1. Anasayfa
 2. Haberler

Netflix resti çekti

Netflix resti çekti
Photo by John-Mark Smith on Pexels.com
0

Netflix, devlete ait TV kanallarına da sahip. Ancak şirket Rus kanalları içermeyeceğini duyurdu.

Netflix resti çekti

Yayın akışı hizmeti Netflix Variety’ye, Channel One, NTV ve Spa dahil olmak üzere 20 ücretsiz devlet kanalını taşımayacağını doğruladı.

Bir sözcü Rusya Ukrayna’yı işgal ederken Rus devlet medyasını desteklemeyeceğiz dedi. Ukrayna’ya 24 Şubat sabahı Rusya tarafından başlatılan askeri operasyon hala devam ediyor. Durum böyleyken de farklı şirketler Rus hükümetine tepkisini çeşitli yollarla gösteriyor. Kiev başta olmak üzere birçok kentte patlama sesleri yükseliyor. Ukrayna vatandaşları, güvenliklerini sağlamak için sığınaklara yerleşiyor.
Rusya’ya tepki gösteren bir diğer isim de yayın akışı devi Netflix oldu. Netflix, 100 binden fazla abonesi olduğu için, Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu kararıyla “Görsel-İşitsel Hizmetler” sınıfına dahildi. Bu nedenle Rusya devletine bağlı 20 haber, spor, eğlence vb. kanalı canlı yayınlamak zorunda olacaktı. Ancak şirket şimdi bu karara rest çekti.

Meta, Microsoft ve Google gibi şirketler, Avrupa Birliği yasağı ve dezenformasyona karşı genel politikalar nedeniyle RT ve Sputnik gibi Rus satış noktalarını büyük ölçüde kısıtladı. Batılı teknoloji firmaları, Ukrayna’nın işgalinden sonra Rusya’nın resmi mesajını yaymaya istekli değil. Çatışma hala devam ediyor ve bir sonuca varılamadı. Dün Rusya ve Ukrayne temsilcileri müzakere masasına oturmuştu ancak uzun saatler sonucunda bir karar çıkmadı.

Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir