1. Anasayfa
 2. Genel

Instagram’da sizi engelleyenleri nasıl tespit edersiniz?

Instagram’da sizi engelleyenleri nasıl tespit edersiniz?
Photo by Pixabay on Pexels.com
0

Sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin profilini arattığınızda çıkmıyor olması engellediğinin bir göstergesi olabiliyor. Peki, Instagram’da engelleyenleri öğrenmek için neler yapmak gerekiyor?

Instagram'da engelleyenleri öğrenmek

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram her geçen gün yeni özellikler kazanıyor. Kullanıma açıldığından beri pek çok yenilik kazanan uygulamada birisi sizi engellediğinde bunu anlık bir bildirim ile öğrenemiyorsunuz. Yani elbette sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin profilini arattığınızda çıkmıyor olması engellediğinin bir göstergesi olabiliyor olsa da uygulama kendi içinde bunu size bildirmiyor. Peki, Instagram’da engelleyenleri öğrenmek için neler yapmak gerekiyor?

Google aramalarda ‘TikTok ve Instagram’ için sekme

Google mobil aramalarda kısa videolar sekmesi eklemeye hazırlanıyor. Instagram ve TikTok videolarını direkt olarak arama çubuğunda gösterecek olan bu aramalar, kısa videolar sekmesinde görülecek.

Instagram’da engelleyenleri öğrenmek için bazı tüyolar

İlk etapta birisinin sizi engelleyip engellemediğini görmek için Instagram’daki arama çubuğuna kişinin kullanıcı adını yazmanız gerekiyor. Eğer çıkmıyorsa sizi engellemiş olma ihtimali bulunuyor. Bunu kesin olarak öğrenmek için sizi engellediğini düşündüğünüz kişiyi tarayıcı üzerinden hesabınıza giriş yapmadan aramayı deneyin. Eğer hesap tarayıcı üzerinden arandığında çıkıyorsa bu kişi sizi engellemiş. Ancak hesap tarayıcı tarafında da aratıldığında çıkmıyorsa muhtemelen hesabını kapatmıştır endişe etmenize gerek yok.

Kişi hesabını sildiyse veya devre dışı bıraktıysa, ‘Üzgünüz, bu sayfa mevcut değil’ yazan bir sayfa ile karşılaşmanız da mümkün. Ayrıca başka bir telefondan sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin Instagram hesabını arayabilirsiniz. Bir başka yöntemde ise kişinin profiline eski yorumlardan veya DM’ler aracılığıyla erişebiliyorsanız, engellenmemişsinizdir.

Instagram-da-engelleyenleri-ogrenmek-00

Bunun dışında bir de uygulama mağazalarında ücretli ve ücretsiz olarak sunulan Instagram’da sizi engelleyenleri anlık olarak gösteren ve bildirim atan uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamaları kullanan binlerce insan olsa da bu yöntemin pek de güvenilir olmadığını belirtmekte fayda var.

Yukarıdaki yöntemler aracılığıyla sizleri engelleyenleri görebilirsiniz ancak bir de sonuçsuz kalacak yöntemler bulunuyor. Bunlar arasında engellendiğiniz kişiye mesaj atma yöntemi yer alıyor. Birisi tarafından engellenseniz bile o kişiye mesaj gönderebilirsiniz ancak mesajlarınız karşı tarafa ulaşmaz. Gönderdiğiniz bu mesajlar sizi engelleyen kişi engelinizi kaldırsa bile karşı tarafa ulaşmayacak. Bu nedenle mesaj göndermeniz sonuçsuz kalacaktır.

Yazı Kaynakları
Shifdelete
Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir