En çok takipçisi olan 10 Türk TikTok Fenomeni!
 1. Anasayfa
 2. Eğlence

En çok takipçisi olan 10 Türk TikTok Fenomeni!

0

Geçtiğimiz günlerde dünya genelindeki kullanıcı sayısının 1 milyarın üzerine çıktığını duyuran, daha çok müzikal, eğlenceli ve eğitici video paylaşımlarının yapıldığı sosyal medya platformu TikTok‘un, Türkiye’deki en fazla takipçiye sahip olan fenomenlerini, takipçi sayıları ile birlikte sizler için sıraladık.

TikTok’da en çok takipçisi olan 10 Türk!

TikTok çılgınlığı hız kesmeden devam ediyor. Öyle ki; geçtiğimiz günlerde TikTok COO’su Vanessa Pappas tarafından yapılan açıklamada, dünyanın dört bir yanından birçok kişinin bu uygulamayı kullandığı görüldüğü ifade edilerek, spor, müzik, sanat ve kültür gibi alanlarda 1 milyardan fazla insan bu uygulamayı tercih ettiği belirtildi. Uygulamanın geçtiğimiz yıl ise dünyanın en çok indirilen uygulaması olarak Facebook’u geride bırakarak büyük bir başarı göstermişti.

Diğer yandan TikTok‘un bu hızlı ilerleyişi, markaların ve influencerların dikkatini çekmeye devam ediyor. Dolayısı ile TikTok fenomenleri de kayda değer kazançlar elde edebiliyor. Örneğin 49,8 milyon takipçisi olan Michael Le 20.4 milyon, 122,2 milyon takipçisi olan Charli D’Amelio ise 18,2 milyon dolar dolar gelir ettiği bir platformdan bahsediyoruz.

Hal böyle olunca TikTok kullanıcılarının da bir an önce fenomen olabilmek adına, hızla takipçi kasabilmek için çeşitli çabalar sarfediyor. Kimi kullanıcılar ise sadece eğlence odaklı videolar çekerken, kimi TikTok kullanıcıları performans, dans gibi alanlara odaklanıyor. Bazı TikTok fenomenleri ise çizim yapmak, eğitim vermek gibi alanlara odaklanıyor.

Sözü daha fazla uzatmadan, şimdi de merak edenler için derlediğimiz, Türkiye’nin en fazla takipçisi sayısına sahip 10 TikTok hesabının yer aldığı listeye göz atalım.

1- cznburak – 48.3 Milyon takipçi

2- nnursema – 17.1 Milyon takipçi

3- cilgindondurmaci_ – 13 Milyon takipçi

 

4- yesimresmi1 – 11,7 Milyon takipçi

5- nusr_et – 10.7 Milyon takipçi

6- aydas – 10.1 Milyon takipçi

7- korayzeynep – 9.3 Milyon takipçi

8- cemresolmaz – 8.6 Milyon takipçi

 

9- cerenyaldz – 8.5 Milyon takipçi

10- cellat36 – 7.9 Milyon takipçi

Sizin en sevdiğiniz TikTok fenomeni hangisi? Favori fenomeninizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: teknolojioku

 • 0
  bayildim
  BAYILDIM
 • 0
  tebrikler
  TEBRIKLER
 • 0
  guzel
  GUZEL
 • 0
  acaba
  ACABA
 • 0
  igrenc
  IGRENC
 • 0
  kizdim
  KIZDIM

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir