1. Anasayfa
 2. Bilgi

Binance’e Para Nasıl Yatırılır? Binance Para Yatırma İşlemi

Binance’e Para Nasıl Yatırılır? Binance Para Yatırma İşlemi
0

Binance para yatırma işlemi nasıl yapılır? Son dönemin en çok merak edilen konusunu anlattık.

Binance’e Para Nasıl Yatırılır? Binance Para Yatırma İşlemi

Son ayların belki de en çok konuşulan olayı, Bitcoin ve diğer kripto paralar desek yanılıyor olmayız. Durumu daha yakından incelediğimizde ise karşımıza çok yüksek kazanç oranları çıkıyor. Elbette piyasalarda herkes kazanmıyor hatta servetini kaybedip borç batağına girenler dahi var. Zaten eğer siz kazandıysanız bilinki bir başkası para kaybetmiştir. Ya da siz kaybettiyseniz sizin kaybettiğinizi başkası kazanmıştır.

Diğer yandan kripto varlık piyasaları o kadar hareketli ki 7 gün, 24 saat aralıksız işlemler devam ediyor. Bu özelliklerinin yanı sıra yatırımcı kitlesi de bu alanda herhangi bir regülasyon yapılmaması sebebiyle etik olmayan şekilde kazanç elde edebiliyor ve elde ettiği kazancı hızlı bir şekilde kaybediyor. Yani piyasa size kaşıkla verdiğini, kepçe ile geri alıyor. Yukarıda da dediğimiz gibi finansal piyasalarda, özellikle de kripto para piyasasında yatırım yaparken dikkatli olunmalı ve teknik analiz çok az da olsa bilinmeli.

Yukarıda dediklerimiz elbette kripto para tarafının öteki tarafı. Bu yazımızda ise dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance’e nasıl para yatırıcağınızı, Binance’e nasıl TL yükleyebileceğinizi konuşacağız. Merak etmeyin, her adımı dikkatli ve basit bir şekilde anlattık. 

Bu yazımızda bilmeniz gereken kavramları, adımları açıklamadan önce size kısa bir şekilde açıklayalım. Bilmeniz gereken, en azından şu an için 3 kavram mevcut. Binance, BinanceTR ve USDT. Gelin bu kavramlar nelermiş bir inceleyelim!

Binance, bir kripto para alım satım platformudur. Global, yani dünya çapında onlarca ülkeye hizmet veren bir kripto para borsasıdır. CoinMarketCap verilerine göre Binance, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası. Son 24 saatte Binance üzerinde yapılan alım satım işlemlerinin finansal değeri 65 milyar (65.000.000.000) dolar olarak kayıtlara geçti ve milyonlarca kullanıcısı var. Diğer yandan Binance’de birçok işlem çifti mevcut. Yani BTC, ETH, XRP, LTC, AVAX, CAKE vs. vs. liste uzar da gider. Binance’de yüzlerce kripto para birimi mevcut. 

Binance’den %20 komisyon indirimi kazanmak için buraya tıklayın!

Bilmeniz gereken bir diğer kavram ise BinanceTR. Binance’in global bir borsa olduğundan bahsetmiştik. BinanceTR ise Binance’in Türkiye ayağıdır. Türkiye’de kurulan şirket, kullanıcıların TL çekmesine ve yatırmasına olanak tanıyor. Daha doğrusu, kullanıcıların TL yatırıp, TL çekebildiği diğer yandan kripto para birimlerinin alım ve satımını yapabildiği bir borsa BinanceTR. Fakat Binance’e göre yani dünya çapında hizmet veren Binance’e göre daha az kripto para birimi mevcut. Yani siz Binance’e para yüklemek istiyorsanız öncelikle BinanceTR’ye havale ya da EFT yapmalısınız. Böylelikle hesabınıza TRY yükleyebilirsiniz.

USDT de bilmenizin faydanıza olacağı bir diğer kavram. Aslında biraz çağrışım yapması mümkün. Peki nereden geliyor bu çağrışım? Elbette USD’den. USDT; USD yani Amerikan Doları’nın kripto para hali diyebiliriz. Yani 1 USDT = 1 USD. BinanceTR hesabınıza TL yüklediniz, bu TL’yi USDT’ye çevirdikten sonra Binance hesabınıza gönderebilirsiniz. Yani fiat para birimlerini kullanarak direkt olarak kripto para alım satımı yapamıyorsunuz. Tabi TL kullanarak işlem yapabilirsiniz ancak piyasanın fiyatını belirleyen nokta USD olduğu için, TL yerine USDT kullanmanız daha iyi olacaktır.

1. Adım: BinanceTR’yi telefonunuza indirin

Eğer Binance’e para yatırmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk iş BinanceTR’yi telefonunuza indirmek ve kayıt olmak olacaktır. Ancak bu adımda bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz bir nokta daha yer alıyor. Bildiğiniz gibi Binance global bir borsa. Yani tüm dünyada, birçok ülkede hizmet vermeye devam ediyor. Durum böyleyken Binance’in bir de BinanceTR diye, Türkiye merkezli bir borsası mevcut. Bu borsa (BinanceTR) daha çok para yatırmak ve çekmek için kullanılıyor. Yani BinanceTR’yi Binance’in alt şirketi desek yanlış bir tabir olmaz düşüncesindeyiz. BinanceTR’ye TL yükleyip, bu TL’leri USDT’ye çevirdikten sonra Binance hesabınıza atmanız gerekiyor.

Binance hesabınız varsa, BinanceTR hesabınız 2-3 dk içerisinde oluşturulabiliyor. Binance’e kayıt olmadıysanız, kayıt olmak ve Binance’den %20 komisyon indirimi kazanmak için buraya tıklayın!

Evet, bilmeniz gereken noktalardan bahsettik. BinanceTR’yi indirdikten ve hesabınıza giriş yaptıktan sonra ana sayfanın sağ alt tarafında yer alan cüzdan kısmına tıklıyoruz.

2. Adım: Cüzdanınızda TRY’yi seçin

binance para yatırma

Cüzdan kısmına gittiğinizde karşınıza aşağıdaki resimde bulunan sayfa çıkacak ya da buna çok benzer. iOS ve Android cihazlarda ekran farklı olabiliyor. 

Bu kısımda karşınıza birçok kripto para birimi çıkıyor. BTC, ETH, USDT vs. Bu kripto para birimleriyle birlikte TRY, yani Türk Lirası seçeneği de karşınıza çıkıyor. Bu adımda yapmanız gereken tek şey ise kripto para birimleri arasında TRY’yi seçmek.

3. Adım: Ekranda bulunan yatırma butonuna tıklayın

binance para yatırma

TRY’yi seçtkikten sonra karşınıza çıkan ekran ise bu. Bu ekranda iki seçenek ile karşılaşıyorsunuz, yatırma ve çekme. Yatırma seçeneği ile Binance hesabınıza para yatırıyorsunuz. Bu yatırma işlemi havale ya da EFT olarak gerçekleşebiliyor. BinanceTR’nin anlaşmalı olduğu iki banka mevcut. Bunlar Ziraat Bankası ve Vakıf Bankası olarak karşımıza çıkıyor. Bu bankalar aracılığıyla 7 gün, 24 saat para yatırma ve çekme işlemlerini devam ettirebiliyorsunuz. Diğer bankalarla ise sadece hafta içi ve mesai saatleri arasında para yatırma işlemi yapabiliyorsunuz.

4. Adım: Transfer için banka seçme

binance para yatırma

Yatırma butonuna tıkladık, şimdi de para transferine aracılık edecek bankayı seçiyoruz. Yukarıda da dediğimiz gibi Ziraat Bankası ve VakıfBank’a 7/24 havale yapılabiliyor. Burda dikkat etmeniz en önemli adım ise, Binance’e para yatırdığınız bankasının sizin adınıza olması. Yani hesap sahibi Ahmet ise, para yatıracak banka hesabının sahibi de Ahmet olmalı. Yoksa para transferi gerçekleşmez ve can sıkıcı durumlarla uğraşabilirsiniz.

5. Adım: Banka hesap bilgileri ve IBAN numarası

binance para yatırma

Biz örnek olması açısından Ziraat Bankası hesabı ile para yatırma seçeneğini seçtik. Dilerseniz siz de Ziraat Bankası aracılığıyla yapabilirsiniz. Ziraat Bankası’nı seçmemizin sebebi, havale yapıldığı için yatırılan para hızlı bir şekilde hesaba geçmesidir.

Kaynak:Listelist

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir