Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ATA AÖF sonuçları için geri sayım başladı! 2021 ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ATA AÖF sonuçları için geri sayım başladı! 2021 ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

0

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ATA AÖF sınav sonuçları, sınava katılım gösteren adaylar tarafından merakla bekleniyor. Online olarak düzenlenen final sınavları sona erdi. Sınav değerlendirmesine göre; online final sınavı notunun başarı notuna katkısı yüzde 70 olarak belirlendi ve 4 yanlışın 1 doğru cevabı götüreceği belirtildi. Öte yandan; kurumun resmi sitesi üzerinden bahar dönemi bütünleme sınavları hakkında da duyuru yapıldı. Bu bakımdan; ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 ATA AÖF sonuçları son gelişmeler!

Bahar dönemi final sınavlarının ardından öğrencilerin gündeminde ATA AÖF sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih yer alıyor. İkinci dönemde yapılan sınavlar tamamlanmış olup yapılan değerlendirmeler sonucunda ATA AÖF sonuçları açıklanacak. ATA AÖF sınav sonuçları kurumun resmi sitesi üzerinden erişime açılacak.

ATA AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bahar dönemi ATA AÖF sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih henüz belli olmadı. Geçtiğimiz yıl final sınavları 2 hafta sonra erişime açılmıştı…

ATA AÖF BAHAR DÖNEMİ BÜTÜNLEME SINAVLARI İÇİN AÇIKLAMA GELDİ!

2020-2021 Bahar Yarıyılı Bütünleme Sınavları ile İlgili Atatürk Üniversitesi’nden açıklama yapıldı. açıklamada şu ifadelere yer verildi…

Açıköğretim Fakültemizin değerli öğrencileri;

Yapmış olduğumuz görüşmeler ve istişareler sonucunda Covid-19 küresel salgın sürecinde yüz yüze sınav uygulamalarının oluşturabileceği olumsuzluklar dikkate alınarak 2020-21 bütünleme sınavlarının çevrimiçi (online) olarak yapılmasına karar verildi.

ATA AÖF FİNAL VE BÜTÜNLEME SINAVLARI NE ZAMAN?

ATA AÖF bütünleme sınavı tarihleri ise henüz açıklanmadı.

ATA AÖF SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL OLACAK?

ATA AÖF tarafından yapılan açıklamada, “Sınav sorularının herhangi bir şekilde kopyalanması ve paylaşılması suç teşkil ettiğinden, cezai sorumluluğu bulunmaktadır. Etik ihlalde bulunduğu tespit edilen öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır. Online final sınavı notunun başarı notuna katkısı %70 oranındadır. Sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde 4 (dört) yanlış cevap 1 (bir) doğru cevabı götürmektedir.” denildi.

ATA AÖF VİZE SINAV SONUÇLARI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

ATA AÖF sınav sonuçlarını ATA AÖF OBS (Öğrenci Bilgi Sistemi) girişi yaparak öğrenebilirler.

Öncelikle Öğrenci Bilgi Sistemi’nin https://obs.atauni.edu.tr/ internet adresine girilmesi gerekmektedir.

 • 0
  bayildim
  BAYILDIM
 • 0
  tebrikler
  TEBRIKLER
 • 0
  guzel
  GUZEL
 • 0
  acaba
  ACABA
 • 0
  igrenc
  IGRENC
 • 0
  kizdim
  KIZDIM

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir