1. Anasayfa
 2. Yaşam

Vize koşulu bulunmayan 5 farklı ülke önerisi

Vize koşulu bulunmayan 5 farklı ülke önerisi
Photo by Artem Beliaikin on Pexels.com
0

Türkiye’de kısıtlı normalleşme sürecinin başlaması ve birçok ülkenin pandemi sebebiyle hayata geçirdiği sınırlamaları gevşetmesiyle yurt dışı seyahat planları yeniden gündeme geldi. Yurt dışı seyahatlerinde hareketliliğin başlayacağını öngören otobüs ve uçak bileti satış platformu, vize koşulu bulunmayan çeşitli destinasyonları derleyerek seyahatseverlere önerilerde bulundu.

Seyahat özgürlüğünün kısıtlamasıyla tatilcilerin planlarını ertelemek durumunda kalmasına neden olan salgının etkileri, geliştirilen çeşitli aşılarla azalmaya devam ederken, ülkeler de kısıtlamalarda gevşemeye gidiyor.

“4 MEVSİMİ EN GÜZEL ŞEKİLDE YAŞATAN DESTİNASYON: UKRAYNA”

Son yıllarda Ukrayna, her bütçeye uygun popüler bir seyahat destinasyonu haline geldi. Ukrayna uygun fiyatları, Kiev’in harika manzaraları, Odessa’daki duru sahiller, Lviv’deki tarihi opera, kültür binaları ve daha az kalabalık turist akımıyla dikkat çekiyor.

“YEMEK, DANS VE MANZARALARIN BİRLEŞİMİ: ARJANTİN”

Güney Amerika’da ziyaret edilecek en popüler ülkelerden biri olan Arjantin, her halükârda gezilmesi ve görülmesi gereken yerleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Buenos Aires’in kafe kültüründen Iguazu Şelaleleri’nin doğal güzelliğine, Perito Moreno buzulundan, Mendoza üzüm bağlarına kadar Arjantin, her kesimin ziyaret etmesi gereken zengin tarihe sahip bir ülke olarak öne çıkıyor.

person on a bridge near a lake
Photo by S Migaj on Pexels.com

“GÜNEY AMERİKA DENİNCE AKLA GELEN İLK ÜLKE: BREZİLYA”

Güney Amerika’nın en büyük ülkesi olan Brezilya çoğu tropikal, egzotik bitkiler ve vahşi yaşamla dolu geniş yağmur ormanlarıyla öne çıkıyor. Brezilya’nın 7 bin 400 kilometrelik Atlantik kıyısı, altın kumlu Copacabana Plajı’yla kaplı ve iç kısmında ise mineral kaynaklar bulunuyor. Koloni sonrası Portekiz kiliselerinin ve kültürünün etkileri hala hissediliyor. Bu güçlü Portekiz etkisi, Brezilya’nın kolonyal mimarisinde, kiliselerindeki ve manastırlarındaki sırlı çiniler ve dekoratif sanatlarda ile dilde belirgin bir rol oynuyor. Brezilya turistlere hem tropikal bir cennet hem de pastoral sahil tatilleri ile orman keşiflerinden, birinci sınıf sanat müzelerine kadar birçok zengin deneyim vaat ediyor. Benzersiz yerlerden biri olan Mesih heykeli ve Rio Karnavalı’nın heyecan verici ritimleri, cazibe merkezleriyle keyifli bir kültürel destinasyon olarak tatilcileri bekliyor.

“SAVAŞIN GÖLGELEYEMEDİĞİ ÜLKE: BOSNA HERSEK”

Bosna Hersek Milijacka Nehri ile çevrelenmiş başkent Saraybosna’daki İkinci Dünya Savaşı’nı simgeleyen ve gece gündüz yanan ‘Sönmeyen Ateş Anıtı’, iç savaş zamanında yapılan Umut Tüneli, Birinci Dünya Savaşı’nın ilk izlerini taşıyan Latin Köprüsü, Bosna’nın inadını simgeleyen ve 1997’den beri restoran olarak hizmet veren Inat Kuca Evi, denize kıyısı olan Neum şehri ve Kravitse Şelaleleri gibi görülmeye değer birçok hikayesi olan rotalarıyla tatilcileri bekliyor.

“ROMANTİZM, ORTADOĞU, RENKLER VE SAHİLLERİN KARIŞIMI: FAS”

Kaotik, renkli, güzel kokulu, göz alıcı özellikleriyle Fas, bir gezginin tüm duyularını karşılayan bir ülke olarak öne çıkıyor. İster Marakeş’in benzersiz mimarisi ve sokak yemekleriyle dolu şehir hayatı, ister Sahra Çölü’nde safari deneyimi, isterseniz de Fez’de renkli duvarları ve teras marketlerini keşfedebilirsiniz. Fas eşsiz güzellikleri ile unutamayacağınız bir seyahat destinasyonu olarak öne çıkıyor. DHA

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir