1. Anasayfa
 2. Haberler

Samsung telefonlara ışın izleme teknolojisi geliyor!

Samsung telefonlara ışın izleme teknolojisi geliyor!
Photo by Omar Markhieh on Pexels.com
0

Geçtiğimiz aylarda düzenlenen Computex fuarında ortak bir açıklama yayınlayan AMD ve Samsung; PS5 ve Xbox Series X|S’te de kullanılan RDNA 2 mimarisinin gücünü Samsung’un Exynos işlemcisiyle birleştireceklerini açıklamıştı.

Gün prestijiyle Samsung Exynos‘un resmi Twitter hesabı aracılığıyla paylaşılan ve fark edilmesi sonrası kısa bir mühlet sonra silinen tweet, Ray Tracing (ışın izleme) teknolojisinin Samsung’un yeni kuşak telefonlarına entegre edeceğini gösteriyor.

Samsung, Exynos 2200 ile Ray-Tracing özelliğini destekleyebilir

Geçtiğimiz Haziran ayında Computex etkinliğinde duyurulan, buna rağmen kesin bir tarih açıklamaktan kaçınılan Ray Tracing takviyesi, Samsung Exynos‘un resmi Twitter sayfası aracılığıyla doğrulandı. Daha evvel ışın izleme yetisine sahip taşınabilir işlemciler geliştirdiğini açıklayan şirket, kısa bir müddet evvel Exynos 2200 ile geleceği açıklanan Samsung Galaxy S22+‘ta bu özelliği kullanıcılara sunabilir.

Üstte görmüş olduğunuz ve gönderildikten kısa müddet sonra Samsung Exynos tarafından silinen tweet, Exynos işlemcili telefonlarda Ray-Tracing teknolojisi kullanan ve kullanmayan iki oyun ortasındaki görsellik farkına işaret ediyor.

Lakin burada değerli bir nokta da oyun geliştiricilerin bu teknolojiye takviye veren üretimleri oyuncularla buluşturması… PC platformunda dahi Ray-Tracing kullanan oyun sayısı sınırlıyken, taşınabilir aygıtlarda bu teknolojinin son kullancıya ulaşması vakit alabilir.

Pekala sizler Samsung Exynos işlemcilere gelen Ray-Tracing dayanağı hakkında neler düşünüyorsunuz? Bu teknolojiyle taşınabilir oyunlardaki grafik düzeyi bir üst düzeye taşınabilir mi? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak:Shiftdelete

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir