Samsung telefonlara ışın izleme teknolojisi geliyor!
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Samsung telefonlara ışın izleme teknolojisi geliyor!

0

Geçtiğimiz aylarda düzenlenen Computex fuarında ortak bir açıklama yayınlayan AMD ve Samsung; PS5 ve Xbox Series X|S’te de kullanılan RDNA 2 mimarisinin gücünü Samsung’un Exynos işlemcisiyle birleştireceklerini açıklamıştı.

Gün prestijiyle Samsung Exynos‘un resmi Twitter hesabı aracılığıyla paylaşılan ve fark edilmesi sonrası kısa bir mühlet sonra silinen tweet, Ray Tracing (ışın izleme) teknolojisinin Samsung’un yeni kuşak telefonlarına entegre edeceğini gösteriyor.

Samsung, Exynos 2200 ile Ray-Tracing özelliğini destekleyebilir

Geçtiğimiz Haziran ayında Computex etkinliğinde duyurulan, buna rağmen kesin bir tarih açıklamaktan kaçınılan Ray Tracing takviyesi, Samsung Exynos‘un resmi Twitter sayfası aracılığıyla doğrulandı. Daha evvel ışın izleme yetisine sahip taşınabilir işlemciler geliştirdiğini açıklayan şirket, kısa bir müddet evvel Exynos 2200 ile geleceği açıklanan Samsung Galaxy S22+‘ta bu özelliği kullanıcılara sunabilir.

Üstte görmüş olduğunuz ve gönderildikten kısa müddet sonra Samsung Exynos tarafından silinen tweet, Exynos işlemcili telefonlarda Ray-Tracing teknolojisi kullanan ve kullanmayan iki oyun ortasındaki görsellik farkına işaret ediyor.

Lakin burada değerli bir nokta da oyun geliştiricilerin bu teknolojiye takviye veren üretimleri oyuncularla buluşturması… PC platformunda dahi Ray-Tracing kullanan oyun sayısı sınırlıyken, taşınabilir aygıtlarda bu teknolojinin son kullancıya ulaşması vakit alabilir.

Pekala sizler Samsung Exynos işlemcilere gelen Ray-Tracing dayanağı hakkında neler düşünüyorsunuz? Bu teknolojiyle taşınabilir oyunlardaki grafik düzeyi bir üst düzeye taşınabilir mi? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak:Shiftdelete

 • 0
  bayildim
  BAYILDIM
 • 0
  tebrikler
  TEBRIKLER
 • 0
  guzel
  GUZEL
 • 0
  acaba
  ACABA
 • 0
  igrenc
  IGRENC
 • 0
  kizdim
  KIZDIM

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir