1. Anasayfa
 2. Nasıl Yapılır

Hotmail hesabı nasıl açılır?


0

Hotmail giriş yapmak ve oturum açmak için haberimizi inceleyebilirsiniz. Herhangi bir hesabınız yok ise de Hotmail kaydolma veya MSN kaydolma seçenekleriyle birlikte bir hesap açabilir ve yazışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. İşte Hotmail giriş ve oturum açma işlemleri…

Hesap Açma İşlemleri Microsoft messenger hayatımıza o kadar girdi ki insanlar mail dediğinizde msn adresi mi diye soruyor. Yani aslında msn kaydol cümlesindeki anlam, mail adresine kayıt olma anlamına geliyor. Msn açabilmeniz için bir mail adresiniz olması gerekiyor. Hotmail uzantılı veya başka bir mailde olabilir. Biz şimdi dünya üzerinde en çok kullanılan microsoft’un mail servisine kayıt olmayı anlatacağız. Kayıt işlemini yapabilmek için yeni bir sayfada buradan kaydolma sayfasını açalım. Açılan sayfada hotmail kayıt formu açılıyor. Msn kaydolmayı detayları ile anlatalım ki internete yeni başlayanlar kolaylıkla üye olabilsinler.

Hotmail oturum açmak için tıklayın

Microsoft hotmail hesap açmak için tıklayın

Hotmail yardım destek için tıklayın

Hotmail SKYPE Hesap Oluşturma

 • Slayt 1/10: Hotmail açmak kaydolmak için gerekli olanları site kendisi hazırlamıştır. Sırasıyla yapılacak olan ,işlemlerde en önemli konu "güvenlik" üzerine olmuştur. Microsoft şirketi, müşterilerin rahat olmasını sağlamak amacıyla güvenlik alanının üzerinde titizlikle durmuştur.
 • Slayt 2/10: Sayfaya girildikten sonra "Bir tane oluştur" butonuna basılır. Bu işlemden sonra sırasıyla yapılacak olanlar gelir.
 • Slayt 3/10: İlk olarak Hesap oluşturma bölümü gelir. Burada kullanıcı adını ve soyadını yazar. Parola konusunda Microsoft hassastır. Şifre büyük harf, küçük harf ve rakam istemektedir. Kullanıcı adı olarak kendi adını, soyadını veya da farklı bir isim kullanabilir. Eğer istenen isim kullanılıyorsa uyarı işareti verilecektir.
 • Slayt 4/10: İlk olarak Hesap oluşturma bölümü gelir. Burada kullanıcı adını ve soyadını yazar. Kullanıcı adı olarak kendi adını, soyadını veya da farklı bir isim kullanabilir. Eğer istenen isim kullanılıyorsa uyarı işareti verilecektir. Uyarı verilmiyorsa kullanıcı adının yanında @outlook.com yazmaktadır. Bu isimden sonra gelecek mail adıdır. İsterseniz onu kullanabilir isterseniz ok işaretine gelerek başka mail adresi alabilirsiniz.

Slayt 1/10: Hotmail açmak kaydolmak için gerekli olanları site kendisi hazırlamıştır. Sırasıyla yapılacak olan ,işlemlerde en önemli konu “güvenlik” üzerine olmuştur. Microsoft şirketi, müşterilerin rahat olmasını sağlamak amacıyla güvenlik alanının üzerinde titizlikle durmuştur.

HOTMAİL AÇMAK KAYDOLMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Hotmail açmak kaydolmak için gerekli olanları site kendisi hazırlamıştır. Sırasıyla yapılacak olan ,işlemlerde en önemli konu “güvenlik” üzerine olmuştur. Microsoft şirketi, müşterilerin rahat olmasını sağlamak amacıyla güvenlik alanının üzerinde titizlikle durmuştur.Çevrimiçi kaydolarak bir Microsoft hesabı veya Skype hesabı oluşturabilirsiniz. Microsoft hesabınıza veya Skype hesabınıza kaydolurken yanlış, doğru olmayan veya yanıltıcı bilgiler kullanmamayı kabul edersiniz. Bazı durumlarda, İnternet hizmet sağlayıcınız gibi bir üçüncü kişi, size bir Microsoft hesabı atamış olabilir. Microsoft hesabınızı bir üçüncü kişiden aldıysanız, üçüncü kişinin hesabınız üzerinde, Microsoft hesabına erişebilme veya bu hesabı silebilme gibi ek hakları olabilir. Microsoft’un bu ek hükümlerle ilgili olarak hiçbir sorumluluğu bulunmadığından, üçüncü kişinin size sağladığı ek hükümleri lütfen inceleyin. İşletmeniz veya işvereniniz gibi bir tüzel kişi adına bir Microsoft hesabı oluşturursanız, bu Hükümleri söz konusu tüzel kişi adına kabul etmeye yetkili olduğunuzu beyan edersiniz. Microsoft hesabınızı veya Skype hesabınızı başka bir kullanıcıya veya tüzel kişiye devredemezsiniz. Hesabınızı korumak için hesap ayrıntılarınızı ve parolanızı gizli tutun. Microsoft hesabınız veya Skype hesabınız kapsamında gerçekleşen tüm etkinliklerden siz sorumlu olursunuz.

Hotmail hesabı nasıl açılır?

Dünya çapında en yaygın kullanılan e mail hizmetlerinden biri olan Hotmail’in kolay kullanımı ve üstün özellikleri tercih sebebi oluyor. Hotmail hesabı nasıl açılır? Hotmail mail depolama aracı kullanım kolaylıkları neler? Outlook oturumu yönetme hakkında merak edilenler….

Öncelikle Outlook hesap açma sayfası olan https://login.live.com/ gidin. Önünüze çıkan sayfadaki boşlukları doldurun. Alacağınız Hotmail adresi örnek olarak abc@hotmail.com şeklinde olacaktır. İkinci bölümde yer alan “hotmail.com” isminin bir kaç alternatifi bulunmaktadır. Bunlar; outlook.com – outlook.com.tr – hotmail.com – hotmail.com.tr – windowslive.com. Seçim size kalmış. Bilindiği gibi Hotmail artık Outlook oldu ama değişen sadece tema oldu. Belirlediğiniz hotmail ismi eğer sistemde varsa Hotmail sizi uyaracak ve hatta size alternatif isimler önerecektir.

Outlook hesap açma işlemleri bu kadar basit. Şimdi siz de hemen bir Hotmail hesabı açın Outlook’un size sunacağı üstün özellikleri ile mailleşin…

Hotmail’in tarihçesi

Hotmail, 1995 yılında “Sabeer Bhatia” ve “Jack Smith” tarafından kurulmuştur. O dönemde tarayıcı üzerinden kullanılabilinen ilk e-posta programı olan Hotmail 4 Temmuz 1996 tarihinde tamamen kullanılabilir hale gelmiştir. Hotmail ismi Jack ve Sabeer yeni servislerine isim bulmaya çalıştıkları sırada HTML harflerini çağrıştırdığı için seçilmiştir.

Hotmail giriş! Microsoft Hotmail Outlook hesap ve oturum açma işlemlerini sizlerle paylaşıyoruz. Dünya genelinde yaygın olan ve milyonlara ulaşan kullanıcısıyla popüler bir mail uygulaması olan hotmail oturum açma, MSN giriş ekranı, şifre değiştirme ve benzeri işlemlerini sizlere sunuyor.

Hotmail giriş yapmak ve oturum açmak için haberimizi inceleyebilirsiniz. Herhangi bir hesabınız yok ise de Hotmail kaydolma veya MSN kaydolma seçenekleriyle birlikte bir hesap açabilir ve yazışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir