1. Anasayfa
 2. Nasıl Yapılır

İnstagram Ticari Hesap Nasıl Açılır


0

Neden Instagram?

İnsanlar, Instagram’a ilham almaya ve önemsedikleri şeyleri keşfetmeye geliyor. Markaların ve işletmelerin içerikleri de buna dahil

İnsanlara ürünleriniz, hizmetleriniz veya işletmeniz hakkında daha fazla bilgi vermek için bir Instagram İşletme Hesabı açın.

1. Adım: Uygulamayı indirin ve açın

Instagram uygulamasını iOS için App Store‘dan, Android için Google Play mağazasından veya Windows Phone için Windows Phone Store‘dan indirin. Uygulama yüklendikten sonra, Instagram’ı açmak için cep telefonunuzda uygulamanın simgesine dokunun.

2. Adım: Bize kim olduğunuzu söyleyin

Kaydol‘a dokunun, ardından e-posta adresinizi girip İleri‘ye dokunun ya da Facebook hesabınızla kaydolmak için Facebook ile Giriş Yap‘a dokunun.

3. Adım: Ücretsiz işletme profili oluşturun

Uygulama içerisinde ayarları bulduktan sonra aşağı inerek Ticari Hesaba Geç‘e gelin. Bir ticari hesap sahibi olduktan sonra çalışma saatleri, işletme adresi ve telefon numarası gibi işletmenizle ilgili bilgileri ekleyebilirsiniz. İşletme Profili Oluşturun

4. Adım: Paylaşım yapın ve kullanıcıları takip edin

Alakalı konu etiketlerini kullanarak akışınızda görmek istediğiniz içerikler paylaşmaya başlayın ve benzer hesapları takip edin. Başlamak için Instagram’a gidin.Oynat-0:55Sesini AçEk Görsel AyarlarıTam Ekrana GeçPaylaşma ve şikayet etme seçenekleri

Bir işletme olarak tanının.

Instagram’daki hesabınızı Ticari Hesaba dönüştürerek hikayeleriniz, gönderileriniz ve takipçileriniz hakkında istatistikler elde edin.

Bir Ticari Hesap ile:

Hikayelerinizin ve tanıtımı yapılan gönderilerinizin gün boyunca nasıl performans gösterdiğini öğrenin.

Takipçileriniz hakkında istatistikler edinin ve gönderilerinizle ve hikayelerinizle nasıl etkileşim kurduklarını görün.

Çalışma saatleri, konum, telefon numarası gibi şirket bilgilerinizi ekleyin.

Uygulamanızda hesap ayarlarına giderek hesabınızı Ticari Hesaba dönüştürün.

Ticari Hesabınızı Oluşturun

Instagram içerikleri oluşturma.

Instagram, son derece görsel bir deneyimdir. Hikayenizi etkileyici fotoğraflar, videolar ve açıklamalarla anlatmayı öğrenin.

1. Instagram’ı Kullanmaya Başlayın

Instagram’ı kullanmaya yeni mi başlıyorsunuz? Başlamak için, anlatmak istediğiniz hikayeyi bulun, hesabınız için tutarlı bir görünümde karar kılın ve düzenli olarak paylaşım yapın. Videoyu izleyerek daha fazla bilgi alın.

2. İyi Kreatiflerle Nasıl Öne Çıkacağınızı Öğrenin

Instagram’da iyi bir kreatifi belirleyen özellikleri hiç merak ettiniz mi? İpucu: Sizi sonuca ulaştıran kreatif, iyi kreatiftir. Tüm pazarlama mecralarında uygulayacağınız üç kreatif ilkesi burada da geçerlidir. Bu ilkeleri videoda görün.

3. Kaliteli Fotoğraf ve Videolar Oluşturun

Fotoğrafçı değil misiniz? Instagram’da kaliteli içerikler oluşturmak zor değildir. Sadece telefonunuzu kullanarak profesyonel görünümlü fotoğraflar ve videolar çekebilirsiniz. Videoda nasıl yapacağınızı öğrenin.

Daha Fazla Reklam İpucu GörünKreatifinizi daha iyi hale getirin.

Instagram’ın uygulamaları sayesinde hesabınız için yüksek kaliteli fotoğraf ve videoları kolayca oluşturabilirsiniz.

Boomerang uygulaması

Boomerang

Sıradan anları eğlenceli ve beklenmedik hale getirin. İleri ve geri bir döngüde gösterilen etkileyici mini videolar oluşturun ve akışınızda veya hikayelerinizde paylaşın. Hikayelerde paylaşılan videoların %25’i Boomerang kliplerinden oluşuyor.

Hyperlapse

Hantal tripodları ve pahalı ekipmanları unutun; Instagram’ın kendi stabilizasyonunu kullanarak profesyonel görünümlü zaman atlamalı videolar oluşturun.

Layout uygulaması

Layout

Birden fazla fotoğrafı birleştirip, çevirip veya döndürüp fotoğraflarınızı eğlenceli ve benzersiz tek bir fotoğrafa dönüştürerek yaratıcılığın sınırlarını zorlayın.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir