1. Anasayfa
 2. Genel

Xiaomi Mini Bilgisayar işine girdi

Xiaomi Mini Bilgisayar işine girdi
0

Xiaomi yeni Mini PC’yi, oyun oynamayanlar için geleneksel masaüstü bilgisayarların yerine mükemmel bir alternatif olarak lanse ediyor ve yoğun olmayacak işler ve eğlence için işlevsel gereksinimleri karşılayabileceğini söylüyor.

Xiaomi Mini Bilgisayar işine girdi

Cihazın uzunluğu ve genişliği 12 cm’den ve kalınlığı 2,5 cm’den az. Sadece 250 g ağırlığıyla ortalama bir akıllı telefondan yalnızca biraz daha ağır. Yani herhangi bir sırt çantasında kolayca taşınabilir.

2,9 GHz’e kadar turbo frekansına sahip dört çekirdekli işlemci barındıran işlemcisi, 4MB L3 önbelleğe sahip ve sadece 10W güç tüketiyor.

Xiaomi Ningmei Mini Bilgisayar ‘CR80’ ayrıca yüksek hızlı M.2 SSD ve DDR4 bellek ile donatıldı. SSD ayrıca 512 GB toplam kapasiteye kadar yükseltilebiliyor. PC TV’lere, monitörlere, projektörlere, yazıcılara, tarayıcılara vb. bağlanabilir ve çeşitli amaçlar için kullanılabiliyor.

Bağlantı için 2.4G+5G çift bantlı Wi-Fi bağlantısını destekleyen Intel AC7265 kablosuz ağ yer alıyor. Ayrıca çeşitli diğer cihazları bağlayabileceğiniz bir Bluetooth modülü de bulunmakta.

Xiaomi Ningmei Mini PC ‘CR80’ iki farklı şekilde satılacak:

– 6GB RAM + 128GB SSD 172 dolar
– 8GB RAM + 256GB SSD 204 dolar

Ürün kısa sürede küresel pazarda da satışa sunulacak.

Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir