TikTok sahibi ByteDance yeni uygulamasını geliştiriyor
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

TikTok sahibi ByteDance yeni uygulamasını geliştiriyor

0

ByteDance Flipagram’ın yükselişini hızlandırmak için Instagram ve diğer sosyal medya platformlarından profilleri, videoları, kullanıcı adlarını ve diğer içerikleri çekiyor.

Buzzfeed, Çinli şirketin, kullanıcıların rızası olmadan içerik için “yüz binlerce” hesabı aktardığını bildirdi. ByteDance tarafından 2017’de satın alınan Flipagram, kullanıcıların müziğe ayarlanmış kısa slayt gösterisi videoları oluşturmasına izin veren bir platform. TikTok ve diğer kısa biçimli video uygulamalarının bir tür basitleştirilmiş versiyonu de denebilir. Uygulama o zamandan beri Vigo Video olarak yeniden adlandırıldı.

Buzzfeed tarafından görüşülen eski ByteDance çalışanlarına göre, kullanıcı profillerinin ele geçirmesi Flipagram için bir “hack” hamlesi. Ayrıca bu hamle ile platformun ve kullanıcı tabanının genişletilmesi hedefleniyor. Flipagram, eski bir çalışana göre, yüksek öncelikli ülkelerden günde 10.000’e kadar video çekiyordu. Flipagram’ın içerik kazıdığı iddia edilen üç platform Instagram, Snapchat ve Musical.ly olarak karşımıza çıkıyor.

Çalışanlar ayrıca, büyük ABD sosyal medya platformlarından alınan içeriğin daha sonra Bytedance’ın “Sizin İçin” algoritmasını oluşturmak için kullanıldığını iddia ediyor. TikTok, Flipagram’ın çalınan verilerinin TikTOk’un “Sizin İçin” algoritmasını oluşturmak için kullanılıp kullanılmadığı konusunda henüz yorum yapmadı. Şu anda TikTok benzeri uygulamalar ile sosyal medya şirketleri arasında ciddi bir kapışma mevcut. Reels’in rakip uygulamasına daha fazla trafik çekmesini önlemek için Instagram, kısa süre önce artık TikTok’u tanıtmayacağını duyurdu.

 • 0
  bayildim
  BAYILDIM
 • 0
  tebrikler
  TEBRIKLER
 • 0
  guzel
  GUZEL
 • 0
  acaba
  ACABA
 • 0
  igrenc
  IGRENC
 • 0
  kizdim
  KIZDIM

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir