Soruları Keşfet

Excel’de birden çok koşula dayalı olarak değerleri toplama nasıl yapılır

Belirli bir bölgedeki ürün satışlarının toplamı gibi birden fazla koşula sahip değerleri toplama gereği duyalım. Şu örneğe iki koşulumuz olan bu örneğe bakın: Güney bölgesindeki et satışları (sütun C ‘den) toplamını istiyoruz. bunun için yazmamız gereken formül = ÇOKETOPLA (D2: D11, a2:...

Kayısı suyu sever mi?

Kayısı ağaçları genel olarak sudan hoşlanmazlar. Ancak meyvelerin irileştiği ve olgunlaştığı yaz devresinde sulanması gerekmektedir. Su tutan ve derin topraklara dikilmiş kayısı ağaçları zamk çıkartmakta ve çok miktarda çiçek ve meyve dökümü yapmaktadır.

Yumurta kaynadıktan sonra kaç dakika kalmalı?

Kayısı kıvamında bir yumurta için ateşin harlığına göre yumurtayı 4-6 dakika arasında kaynatman gerekirken çok katı yumurta için 10 dakika kadar kaynatmalısın.

Fıstık ezmesi ile ne yenir?

Fıstık ezmesi ne ile yenir diye soranlar: bu lezzetli besini çay, kahve ve süt gibi içeceklerle birlikte tercih edebilir. Fıstık ezmesini bir dilim ekmeğe sürerek afiyetle yiyebilirsiniz. Fıstık ezmesi kurabiye, kek ve birçok farklı tatlı çeşidi içinde de sıklıkla kullanılabilmektedir.

Pişmiş baklava dolapta kaç gün saklanır?

“Baklava buzdolabına konduğu zaman çok çabuk şekerlenir ve lezzetini kaybeder. Bunun yerine serin ve kuru bir yerde güneş ışığına maruz bırakmadan 5 güne kadar tazeliğini koruyabilirsiniz.”

Saat kaçtan sonra çay içilmemeli?

Çayı yemekten en az 1 saat sonra için Yemekten en az 1 saat sonra tüketilen çay ve kahvenin demir emilimini etkilemediği biliniyor.

Maden suyu içmek mideyi genişletir mi?

Maden suyu mideyi genişletir mi? Maden suyu ilk içildiğinde gazların açığa çıkmasıyla kısa bir süre midede genişleme yaratır ancak gaz çıkarılmasıyla bu genişleme de ortadan kalkar. Kalıcı bir etkisi söz konusu değildir.

Ses açmak için ne içilir?

Adaçayını sade şekilde içebileceğiniz gibi bir miktar hibiskus ve zencefille karıştırarak da tüketebilirsiniz. Eğer ses kısıklığından şikayetçiyseniz sesinizi yumuşatmak için adaçayı ve bal karışımından hazırlanan bitki çayını içerek sesinizi daha yumuşak tonda kullanabilirsiniz.

Yulaf süt dışında neyle yenir?

Yulafı sade tüketmek yerine süt veya yoğurtla karıştırabilirsiniz. Ek olarak kuru üzüm, çilek, elma kurusu gibi meyvelerle tatlandırabilirsiniz.