1. Anasayfa
 2. Nasıl Yapılır

Gmail hesap silme nasıl yapılır? Google hesap silme


0
Gmail hesap silme nasıl yapılır? Google hesap silme

Hesap silme denildiğinde genelde akıllara sosyal medya geliyor. Facebook, Instagram veya Twitter hesabını silmek isteyen binlerce kişi bulunurken, Gmail hesap silme / Google hesap silme işleminin nasıl yapılacağını merak edenlerin sayısı oldukça fazla. İşte Gmail hesabı nasıl silinir? sorusunun cevabı!

Genelde kullanıcı adını yani e-posta adresini beğenmeyenler Google hesap silme işlemini gerçekleştirerek eski hesabını kapatıyor ve yeni bir hesap açıyor. Bu kapsamda Instagram silme ve Facebook silme gibi sosyal medya hesaplarına yönelik rehberlerimizin ardından Gmail silme rehberi ile karşınızdayız. İşte Google hesap silme işlemini gerçekleştirmek için izlemeniz gereken adımlar

Gmail hesap silme nasıl yapılır? – Google hesap silme

Gmail hesabı nasıl silinir? sorusunu cevaplamadan önce bir konuda uyarmalıyız. Sosyal medya hesaplarının aksine Google hesabınızı sildiğinizde kullanıcı adını bir daha kullanamıyorsunuz. Örnek vermek gerekirse: testmail@gmail adresini sildiğinizde yıllar bile geçse kimse bu adresi alamaz. Tabi sizde ?

1 – ) İlk olarak tarayıcıdan https://myaccount.google.com/ adresine giderek veya buraya tıklayarak Gmail / Google hesabımız ile oturum açalım.

2 – ) Açılan sayfada “Gizlilik ve Kişiselleştirme” bölümünün altında yer alan “Verilerinizi ve Kişiselleştirmeyi Yönetin” seçeneğine tıklayın.

3 – ) “Verilerinizi indirin, silin veya verileriniz için bir plan oluşturun” başlığının altında yer alan “Bir hizmeti veya hesabınızı silin” seçeneğine tıkladıktan sonra dört farklı seçenek karşınıza çıkacak.

Google hesabını tamamen silmek için Google Hesabınızı Silme bölümündeki Hesabınızı Silin seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

4  – ) Artık son aşamaya geldik, şifrenizi girdikten sonra Gmail hesap silme işlemini başarıyla tamamlamış olacaksınız.

Gmail silme işleminde dikkat edilmesi gerekenler!

Başta banka hizmetleri olmak üzere Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya hesaplarınızda bu adresi kullanıyorsanız, Gmail hesap silme işlemi sizin için büyük sorun teşkil edecektir. Bu nedenle tüm hesaplarına farklı bir e-posta adresi tanımladıktan sonra bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün.

Son derece külfetli ve gelecek süreçte zararı dokunacak gibi gözüken işlemleri yapmak ya da yapmamak sizin elinizde; fakat hackerlar, internet korsanları tarafından ele geçirilmemiş, virüs barındırmayan bir Gmail adresiniz varsa, mevcut adresinizi korumayı tercih etmenizi önerebiliriz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Baristekin.com.tr içerik yöneticisi

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir